Теми статей
Обрати теми

Щодо застосування середньогодинної зарплати при наданні допомоги у випадках неповного робочого дня

Редакція ПБО
Лист від 05.02.2009 р. № 01-16-211

Щодо застосування середньогодинної зарплати при наданні допомоги у випадках неповного робочого дня*

Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 05.02.2009 р. № 01-16-211

 

* Див. також матеріал на с. 29. —

Прим. ред.

 

У зв’язку з фінансовою та економічною кризою, зменшенням обсягів виробництва склалася ситуація, коли на багатьох підприємствах встановлюється режим неповного робочого дня, у зв’язку з чим збільшилась кількість звернень щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах в такі періоди.

Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок),

не передбачено обчислення середньогодинної заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах у випадках, коли норма робочого часу в розрахунковому періоді і в періоді, за який виплачується допомога, різна.

Враховуючи викладене та з метою запобігання нецільового використання коштів Фонду вважаємо за необхідне для обчислення середньої заробітної плати при наданні допомоги у випадках встановлення режиму неповного робочого дня керуватися пунктом 15 вказаного Порядку, тобто

застосовувати середньогодинну заробітну плату.

В той же час повідомляємо, що Виконавча дирекція Фонду надіслала

пропозиції до Міністерства праці та соціальної політики України щодо внесення змін до Порядку в частині застосування середньогодинної заробітної плати у випадках, коли в окремих місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, встановлюється неповний робочий день.

 

Заступник директора С. Буринський

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі