Теми статей
Обрати теми

Щодо нарахування внесків на винагороду за передачу виключно майнових прав інтелектуальної власності

Редакція ПБО
Лист від 31.07.2008 р. № 13405/03-20

Щодо нарахування внесків на винагороду за передачу виключно майнових прав інтелектуальної власності

Лист Пенсійного фонду України від 31.07.2008 р. № 13405/03-20

 

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суми винагород за передачу виключно майнових прав інтелектуальної власності, і повідомляє.

Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон).

Страхувальниками, а також платниками страхових внесків є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб

на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Об’єктом для нарахування страхових внесків до солідарної системи є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці»,

виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру , що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Відповідно до статті 1113 Цивільного кодексу України за договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності одна сторона (особа, що має виключні майнові права) передає другій стороні частково або у повному складі ці права відповідно до закону та на визначених договором умовах.

Зазначений договір належить до групи договорів у сфері інтелектуальної власності (глава 75 Цивільного кодексу України). При цьому відносини, які виникають між сторонами при укладенні такого договору, не мають ознак правовідносин, що регулюються договором підряду (робіт) або договором про надання послуг.

Враховуючи вищезазначене,

винагорода, яка виплачується фізичній особі за передачу виключно майнових прав інтелектуальної власності, не є об’єктом для нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

 

Заступник голови правління В. Короневськийкоментар редакції

Передача виключних майнових прав інтелектуальної власності не обкладається внесками до Пенсійного фонду

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV до об’єкта обкладення внесками до Пенсійного фонду як у частині нарахувань (33,2 %), так і в частині утримань (2 %), у тому числі включається винагорода, що виплачується фізичній особі за

виконані нею роботи.

У листі, що коментується, ПФУ розглядає питання щодо обкладення/необкладення внесками до Пенсійного фонду винагороди, що виплачується фізичній особі за передачу виключних прав інтелектуальної власності.

Проаналізувавши положення Цивільного кодексу України, фахівці ПФУ доходять висновку, що в цьому разі укладається договір на продаж авторського твору та авторського права, який, у свою чергу, не є договором підряду, винагорода за яким підлягає обкладенню внесками до Пенсійного фонду.

Таким чином,

винагорода, що виплачується фізичній особі за передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності, не підлягає обкладенню внесками до Пенсійного фонду.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі