Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо лікарняного та надання по ньому допомоги у період відпустки для догляду за дитиною до трьох років

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2009/№ 42
Друк
Лист від 26.03.2009 р. № 04-06/3-5/

Щодо лікарняного та надання по ньому допомоги у період відпустки для догляду за дитиною до трьох років

Лист виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.03.2009 р. № 04-06/3-5/з-74

 

Розглянувши <...> звернення щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною, повідомляємо.

Законом України «Про відпустки» передбачено право жінки працювати на умовах неповного робочого часу в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період цієї відпустки.

Оскільки, ставши до роботи на умовах неповного робочого часу, Ви продовжуєте одержувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

відпустка для догляду за дитиною до трьох років не переривається.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України від 18.01.2001 р. № 2240 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Згідно з п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція),

листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною в період частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років не видається.

Ураховуючи викладене,

листок непрацездатності Вам видано з порушенням вимог Інструкції і підстав для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за хворою дитиною у даному випадку немає.

 

Заступник директора С. Буринськийкоментар редакції

Допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою
дитиною жінці, яка працює та перебуває у відпустці для догляду за дитиною
до трьох років, не надається

Згідно із Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР жінка в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має право працювати на умовах неповного робочого часу. При цьому за нею зберігається право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період такої відпустки.

Якщо в цей період дитина віком до трьох років захворіла, то її мати, яка працює неповний робочий день та одержує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не має права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною. Так, згідно з п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455, листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною в період частково оплачуваної відпустки для догляду за хворою дитиною до трьох років не видається.

Навіть

якщо на порушення цього положення листок непрацездатності все ж було видано, підприємство не має права надавати допомогу по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною.

Разом із тим нагадаємо: у разі хвороби застрахованої особи, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та працює на умовах неповного робочого часу, листок непрацездатності видається та оплачується за місцем роботи на загальних підставах. Про це зазначається в листі Мінпраці від 26.06.2007 р. № 412/020/153-07 («Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 75).

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі