Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. Які суми страхових внесків ураховуються банком як 1/3 коштів для виплати заробітної плати

Редакція ПБО
Стаття

Які суми страхових внесків ураховуються банком як 1/3 коштів для виплати заробітної плати

 

Відповідно до абзацу другого ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Національним банком України та центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Відповідно до п. 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого постановою правління ПФУ від 07.04.2009 р. № 12-1, установи банків на період дії ставки страхових внесків у розмірі 33,2 % приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку.

Таким чином,

оскільки страхові внески у частині нарахувань та у частині утримань із заробітної плати перераховуються відповідно двома окремими платіжними документами, у розрахунок суми страхових внесків (у розмірі 1/3 від суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку), банку слід приймати тільки суму, що зазначена в одному платіжному документі — на перерахування страхових внесків у частині нарахувань (33,2 %).

 

Людмила ПОЛьоВИК,
 начальник відділу по роботі з платниками обов’язкових платежів
 до Пенсійного фонду Пенсійного фонду України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі