Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Умови віднесення витрат мобільного зв’язку до валових витрат

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 93
Друк
Лист від 30.03.2004 р. № 1964

Умови віднесення витрат мобільного зв’язку до валових витрат

Лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.03.2004 р. № 1964

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист <...> щодо віднесення витрат мобільного зв’язку до валових витрат підприємства та повідомляє наступне.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 28.12.94 № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв’язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 — 5.8 цієї статті.

Згідно з підпунктом 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку, не відносяться до складу валових витрат.

Таким чином,

вартість послуг мобільного зв’язку включається до складу валових витрат лише за наявності відповідних документів, які дозволять підтвердити зв’язок цих витрат з господарською діяльністю суб’єкта підприємництва.

До таких документів, зокрема, можна віднести:

— розрахункові документи про сплату послуг мобільного зв’язку на підставі рахунків оператора;

— наказ керівника про придбання мобільних телефонів та використання їх в господарський діяльності підприємства;

— угода з оператором мобільного зв’язку про надання послуг із зазначенням переліку номерів телефонів, які обслуговуються.

Заступник голови О. Сахненко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі