Думка фахівців офіційних органів. Підвищено оклад і працівника переведено на 0,5 ставки: чи буде місяць базовим?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 94
В обраному У обране
Друк
Стаття

Підвищено оклад і працівника переведено на 0,5 ставки: чи буде місяць базовим?

До червня 2009 року працівник працював на повну ставку. У червні 2009 року йому було підвищено оклад, і в цьому ж місяці працівника було переведено з повної ставки на роботу на півставки. Чи буде в цьому випадку червень базовим місяцем для проведення індексації?

(Львівська обл.)

Згідно з 

п. 5 Порядку № 1078 у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

При цьому місяць підвищення грошових доходів за рахунок збільшення посадових окладів вважатиметься базовим

тільки у випадку, якщо сума підвищення перекриє суму індексації, яку могло бути нараховано в цьому місяці (див. приклад до п. 5 Порядку № 1078, наведений у додатку 4 до Порядку № 1078). Якщо сума збільшення заробітної плати менше нарахованої суми індексації, то такий місяць не вважається базовим і зарплату продовжують індексувати на індекси, визначені відповідно до Порядку № 1078. При цьому порівняльні розрахунки необхідно здійснювати виходячи з повного робочого місяця.

Якщо відбулося підвищення окладу за посадою, яку обіймає працівник, а його в місяці підвищення окладу переведено на роботу на півставки, то місяць підвищення окладу (у цьому випадку червень 2009 року) є базовим для проведення індексації доходів цього працівника.

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, начальник відділу політики доходів і подолання бідності Міністерства праці та соціальної політики України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд