Теми статей
Обрати теми

Щодо запису видів діяльності підприємця у Свідоцтві про сплату єдиного податку

Редакція ПБО
Лист від 28.11.2006 р. № 13411/6/17-0416

Щодо запису видів діяльності підприємця у Свідоцтві про сплату єдиного податку

Лист Державної податкової адміністрації України від 28.11.2006 р. № 13411/6/17-0416

 

Згідно з Указом Президента України від 03.07.98 № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99 (стаття 2) фізична особа — платник єдиного податку сплачує єдиний податок у розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності в межах від 20 до 200 грн. на місяць (з використанням найманої праці, включаючи членів його сім’ї — розмір єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну найману особу), і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу при умові, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. на календарний рік.

Зазначеним Указом встановлено, що у разі коли фізична особа — суб’єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких встановлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок за більшою ставкою за цими видами діяльності, встановленою місцевою радою за місцем її державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності. Фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, яка працює за спрощеною системою оподаткування, може здійснювати лише ті види діяльності, які зазначені в одержаному нею Свідоцтві і за які, відповідно, сплачено єдиний податок.

Види діяльності, за якими може здійснюватись діяльність суб’єктів малого підприємництва, встановлюються місцевими радами відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД).

Свідоцтво про сплату єдиного податку видається за встановленою формою, яка затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.99 р. № 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі».

Бланк Свідоцтва заповнюється уповноваженою на те посадовою особою органу державної податкової служби, підписується керівником або його заступником і засвідчується печаткою. Орган державної податкової служби, що видає Свідоцтво, реєструє його у журналі обліку видачі Свідоцтв, де вказується прізвище, ім’я та по батькові платника єдиного податку, номер та серія Свідоцтва, дата його видачі, терміни дії, дата його повернення.

Одночасно повідомляємо, що

у разі коли підприємець бажає здійснювати кілька видів діяльності, а записати їх повний перелік у відповідній графі Свідоцтва не вистачає місця, то допускається, щоб такий запис здійснювався посадовою особою державної податкової служби на зворотній стороні Свідоцтва із скріпленням цього запису печаткою та підписом керівника податкового органу, що видає Свідоцтво.

 

Заступник голови С. Лекарькоментар редакції

Як уноситься запис до Свідоцтва про сплату єдиного податку,
 якщо приватний підприємець здійснює декілька видів діяльності

У формі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженій наказом ДПАУ від 29.10.99 р. № 599, для відображення видів діяльності, що здійснює суб’єкт малого підприємництва — фізична особа, передбачено всього

два рядки.

При цьому такий суб’єкт

може займатися тільки тими видами діяльності, що зазначені в отриманому ним Свідоцтві та за які, відповідно, сплачено єдиний податок.

А як бути, якщо вибраний платником діапазон видів діяльності не вміщається у відведені два рядки Свідоцтва? ДПАУ не бачить у цьому проблеми — у такому разі вона допускає, щоб відповідний запис здійснювався посадовою особою державної податкової служби

на зворотному боці Свідоцтва із завіренням цього запису печаткою та підписом керівника податкового органу, що видав зазначений документ.

Зрозуміло, що в Свідоцтві указуються тільки ті види діяльності, для яких рішеннями місцевих рад установлено ставки єдиного податку. Якщо ж для якого-небудь виду діяльності, що планує здійснювати підприємець, ставку єдиного не встановлено, цей вид діяльності вписується до Свідоцтва під кодом «Інші види діяльності».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі