Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Товар попередньо оплачено покупцем та відвантажено продавцем і отримано покупцем: податкові наслідки у разі повернення неякісного товару та його заміни на якісний

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2010/№ 26
Друк
Стаття

Товар попередньо оплачено покупцем та відвантажено продавцем і отримано покупцем: податкові наслідки у разі повернення неякісного товару та його заміни на якісний

 

Підприємство А — платник податку на прибуток — відповідно до договору купівлі-продажу товару з іншим платником податку на прибуток — підприємством Б — попередньо оплатило товар та отримало його, але згодом з’ясувалося, що товар невідповідної якості, та його було повернено продавцю для заміни на якісний товар (згідно з умовами договору), після чого продавець Б поставив покупцю А якісний товар без зміни ціни. Як відображаються ці операції в податковому обліку покупця А та продавця Б, якщо повернення неякісного товару та поставка нового на його заміну відбулися в різних податкових періодах?

 

Відповідно до п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку — дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) — дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до п.п. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку — день їх видачі з каси платника податку;

або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) — дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).

Відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі — запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку — покупцем, до приросту запасів не включається.

Вартість запасів оплачених, але не відвантажених (не знятих з обліку) платником податку — продавцем, до убутку запасів не включається.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Таким чином,

повернення неякісного товару тягне за собою в податковому обліку сторін відповідні зміни балансової вартості запасів на кінець звітного періоду, в якому такий товар було повернено покупцем А продавцю Б, та на кінець податкового періоду, в якому продавцем Б покупцю А було поставлено новий товар на його заміну. Інші показники податкового обліку сторін при цьому не коригуються.

 

Олексій ЗАДОРОЖНИЙ,
заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Валентин ЗАВГОРОДНЄВ,
 начальник відділу методології податку на прибуток
 та податкових платежів Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі