Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Як відображається сума збору за парковку автотранспорту в податковій накладній

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2010/№ 32
Друк
Відповідь на запитання

Як відображається сума збору за парковку автотранспорту в податковій накладній

 

Як підприємству, що надає послуги з парковки автотранспорту, відобразити в податковій накладній суму збору за парковку?

(м. Донецьк)

 

Як правило, паркувальний тариф (плата за парковку транспортних засобів) уключає дві складові:

збір за парковку автотранспорту (установлений законодавством обов’язковий платіж);

плату за послуги парковку (тобто плату за послуги підприємства-оператора).

При наданні послуг з парковки

платникам ПДВ підприємство-оператор зобов’язане виписувати податкову накладну. З метою її заповнення слід дотримуватися правил, установлених п. 7.2 Закону про ПДВ.

Так, у податковій накладній слід в окремих рядках зазначити, зокрема:

— ціну поставки без урахування ПДВ (розділ V);

— ставку ПДВ та відповідну суму ПДВ у цифровому значенні (розділ VI);

— загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ (розділ VII).

Оскільки загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ, дорівнює арифметичній сумі ціни поставки і ПДВ, у податковій накладній необхідно правильно відобразити таку загальну суму, до якої входить

і збір за парковку автотранспорту, що не є об’єктом обкладення ПДВ.

Для відображення суми, яка не включається до бази оподаткування, але при цьому збільшує загальну вартість поставки товарів (послуг), у формі податкової накладної передбачено тільки розділ III «Зворотна (заставна) тара».

Отже, неоподатковувану суму збору за парковку автотранспорту має бути записано у графі 11 розділу III «Зворотна (заставна) тара». При цьому після слів «Зворотна (заставна) тара» через кому можна дописати

«збір за парковку автотранспорту».

На вартість послуг з парковки, наданих

кінцевим споживачам (неплатникам ПДВ) за готівковий розрахунок, підприємство за підсумками дня виписує підсумкову податкову накладну (п. 8.4 Порядку № 165).

Щодо додатка 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» до декларації з ПДВ, то необхідності записувати до нього суми збору за парковку

немає, оскільки ця форма не містить інформації про сплачені покупцями суми, що не входять до бази обкладення ПДВ.

 

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць