Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Авансовий звіт та повернення невикористаних коштів: дотримуємося строків

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2010/№ 74
Друк
Відповідь на запитання

Авансовий звіт та повернення невикористаних коштів: дотримуємося строків

 

У який строк працівник повинен подати авансовий звіт та повернути зняті з корпоративної картки кошти, що не витрачено повністю у відрядженні?

(м. Чернігів)

 

Насамперед про авансовий звіт. Згідно з

п.п. 9.10.4 Закону № 889 працівник, який використав зняті з корпоративної картки кошти, має подати авансовий звіт до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження. Якщо розрахунки здійснювалися безпосередньо за допомогою корпоративної картки, строк надання збільшується до 10 банківських днів. Роботодавець може продовжити цей строк до 20 банківських днів, але для цього повинні бути поважні причини і, відповідно, їх докази.

Тепер про повернення невитрачених коштів. У цьому питанні підприємство має орієнтуватися на норми

Положення № 637 як такого, що встановлює загальні правила касової дисципліни в Україні. Згідно з п. 2.12 зазначеного Положення при використанні корпоративної картки працівник повинен повернути невитрачену частину коштів разом з авансовим звітом. Цієї ж позиції дотримується і НБУ у своєму листі від 24.10.2008 р. № 25-313/2313-14525 // «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 11 (спецвипуск).

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі