Пошта редакції. При торгівлі з безготівковим розрахунком торговий патент не потрібний!

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2011/№ 27
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

При торгівлі з безготівковим розрахунком торговий патент не потрібний!

 

Аптека безоплатно надає лікарські препарати застрахованим особам. Оплату за них на підставі наданих документів здійснює страховик — у безготівковій формі. Чи є необхідність в отриманні торгового патенту?

(м. Алчевськ)

 

У випадку, про який ідеться,

отримувати торговий патент не потрібно. Відповідно до абз. «а» п.п. 267.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) при здійсненні торговельної діяльності в пунктах продажу товарів необхідно придбати торговий патент. Торговельною діяльністю визнається роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток (п.п. 14.1.246 ПКУ). Як бачимо, при здійсненні торговельної діяльності головною умовою для отримання торгового патенту є готівковий розрахунок. Зважаючи на те, що в ситуації, що розглядається, готівкових розрахунків немає, в отриманні торгового патенту немає необхідності. Аналогічного висновку також доходять і податківці в одному зі своїх роз’яснень в Єдиній базі податкових знань.

Схожа ситуація й у разі видачі ліків за безоплатними рецептами. Так, наразі ДПАУ дотримується думки, згідно з якою при відпуску лікарських препаратів за безоплатними рецептами з їх наступною оплатою сторонньою організацією в безготівковій формі застосовувати РРО не потрібно* — зважаючи на відсутність розрахункової операції (

лист ДПАУ від 23.07.2010 р. № 7237/6/23-7015/868 // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 63, с. 12).

* Нагадаємо, що раніше ДПАУ дотримувалася в цьому питанні фіскальної позиції та наполягала на застосуванні РРО (лист ДПАУ від 26.02.2010 р. № 1939/6/23-7015 // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 23, с. 5)

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд