Думка фахівців офіційних органів. Відображення у податковому обліку даних уточнюючого розрахунку, поданного як додаток до декларації з ПДВ

В обраному У обране
Друк
Редакція ПБО
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2011/№ 46
Стаття

Відображення у податковому обліку даних уточнюючого розрахунку, поданого як додаток до декларації з ПДВ

 

Як у Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ реалізовано право платника на виправлення помилки попереднього періоду шляхом відображення виправлених показників у декларації за наступний звітний період?

 

У

п. 50.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачено, що платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

На виконання цих норм у

Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженому наказом ДПАУ від 25.01.2011 р. № 41 (далі — Порядок № 41), передбачено, що платник може подати уточнюючий розрахунок як самостійний документ, або уточнюючий розрахунок як додаток до декларації за звітний період, у якому виявлено помилку.

Якщо помилку було виправлено за допомогою уточнюючого розрахунку,

поданого як самостійний документ, то дані гр. 6 по результативних ряд. 20.1, 23.1 23.2, 25 та 26, які збільшують/зменшують суму податкового зобов’язання чи суму заявленого бюджетного відшкодування, відображаються за особовим рахунком платника за датою подання такого розрахунку. Значення гр. 6 ряд. 24 такого уточнюючого розрахунку, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на показники ряд. 23 та 25 декларацій з ПДВ, враховується у ряд. 24 декларації з ПДВ за звітний період, у якому було подано такий уточнюючий розрахунок (п. 4 розд. IX
Порядку № 41
). При цьому дані такої декларації відображаються за особовим рахунком платника на загальних підставах.

Якщо помилку було виправлено за допомогою уточнюючого розрахунку,

поданого як додаток у складі декларації з ПДВ, то дані гр. 6 по результативних ряд. 20.1, 23.1 23.2, 25 та 26, які збільшують/зменшують суму податкового зобов’язання чи суму заявленого бюджетного відшкодування, відображаються у особовому рахунку як по окремому документу одночасно із даними декларації з ПДВ, у складі якої подано такий уточнюючий розрахунок (додаток). Значення гр. 6 ряд. 24 такого уточнюючого розрахунку, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на показники ряд. 23 та 25 декларацій з ПДВ, враховується у ряд. 24 декларації з ПДВ, у складі якої подано такий уточнюючий розрахунок (додаток).

Таким чином, результат виправлення помилки, яка вплинула на розрахунки з бюджетом та виправляється за допомогою уточнюючого розрахунку, поданого як додаток у складі декларації, впливає на показники особового рахунку платника

одночасно з даними цієї декларації.

Якщо таким чином виправляється помилка, яка не вплинула на розрахунки з бюджетом, то вона враховується

безпосередньо у такій декларації (у ряд. 24).

 

Юрій ЛАПШИН, директор Департаменту
адміністрування податку на додану вартість ДПАУ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити