Теми статей
Обрати теми

Заповнюємо Звіт про суми податкових пільг

Редакція ПБО
Стаття

Заповнюємо Звіт про суми податкових пільг

 

Якщо підприємство протягом звітного періоду користувалося будь-якими пільгами в оподаткуванні, воно зобов'язане відзвітувати про суми таких пільг. Про правила заповнення та подання «пільгового» звіту зараз і поговоримо.

Наталя БІЛОВА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Форма Звіту про суми пільг

Згідно з п. 30.6 ПКУ суб'єкти господарювання — платники податків, які не сплачують до бюджету суми податків і зборів у зв'язку з отриманням податкових пільг, зобов'язані вести облік цих сум. Такий облік здійснюється відповідно до Порядку № 1233, яким установлено необхідність складання зазначеними суб'єктами Звіту про суми податкових пільг (далі — Звіт про суми пільг) за формою, передбаченою додатком до цього Порядку.

На підставі цього Звіту органи податкової служби ведуть облік податкових пільг.

Механізм визначення пільг з ПДВ залежно від особливостей оподаткування встановлено Порядком № 167. До таких особливостей цей Порядок відносить:

— звільнення від обкладення ПДВ операцій постачання товарів (послуг);

— операції експорту товарів (супутніх послуг) та операції постачання товарів (послуг) на митній території України, що обкладаються ПДВ за нульовою ставкою;

— спеціальні режими оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

 

Строки подання Звіту про суми пільг

Відповідно до п. 3 Порядку № 1233 Звіт про суми пільг подається суб'єктами господарювання за три, шість, дев'ять та дванадцять календарних місяців за місцем їх реєстрації протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового періоду.

Тобто Звіт складається наростаючим підсумком з початку року і строки його подання збігаються із строками подання квартальної податкової звітності.

Таким чином, Звіт про суми пільг має бути подано:

— за I квартал 2012 року — не пізніше 10 травня 2012 року;

— за шість місяців 2012 року — не пізніше 9 серпня 2012 року;

— за дев'ять місяців 2012 року — не пізніше 9 листопада 2012 року;

— за дванадцять місяців 2012 року — не пізніше 8 лютого 2013 року. Узагалі-то останній день строку подання Звіту за 2012 рік припадає на 9 лютого 2013 року, тобто на суботу. Проте перенесення строку подання цієї форми звітності на наступний за вихідним або святковим днем операційний (банківський) день, як це встановлено п. 49.20 ПКУ для податкової декларації, не передбачено, оскільки ця форма не є податковою декларацією — на її підставі не здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, доходу на користь фізичних осіб (див. п. 46.1 ПКУ). У зв'язку з цим у такій ситуації відзвітувати про суми пільг потрібно буде до настання такого вихідного або святкового дня, тобто до 9 лютого 2013 року. Утім, цілком можливо, що податківці підуть назустріч платникам податків та дозволять подавати Звіт про суми пільг у строки, визначені для податкової декларації.

 

Хто зобов'язаний подавати Звіт про суми пільг

Як уже зазначалося, п. 30.6 ПКУ зобов'язує вести облік сум податків та зборів, не сплачених до бюджету, суб'єктів господарювання — платників податків, які отримали податкові пільги, у порядку, встановленому КМУ, тобто Порядком № 1233.

Цей Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які одержують податкові пільги. Саме такі суб'єкти ведуть облік податкових пільг та складають Звіт про суми пільг (див. п. 2 Порядку № 1233).

Хоча ПКУ і використовує поняття «суб'єкт господарювання», але не розкриває його. Розшифрувати це поняття можна, звернувшись до ст. 55, 80, 130, 131 ГКУ.

Виходячи з цих норм суб'єктами господарювання є:

юридичні особи, створені відповідно до ЦКУ, державні, комунальні та інші підприємства, створені згідно з ЦКУ, а також інші юридичні особи (які здійснюють, наприклад, неприбуткову господарську діяльність, тобто кредитні спілки та благодійні організації. На те, що неприбуткові організації, у тому числі профспілки, зобов'язані подавати Звіт про суми пільг, звертають увагу податківці в консультаціях, розміщених у розділах 110.30.03 і 110.26 ЄБПЗ. Крім того, такий Звіт повинні подавати й підприємства — платники податку на прибуток за нульовою ставкою, визначені в п. 154.6 ПКУ;

фізичні особи — підприємці.

Що стосується відокремлених підрозділів юридичних осіб (резидентів та нерезидентів України), то вони хоча і включені до числа платників податків (п. 15.1 ПКУ), але суб'єктами господарювання не є, тому не повинні складати і подавати Звіт про суми пільг. Проте якщо такі відокремлені підрозділи зареєстровані як окремі платники податків, зазначений Звіт їм подавати потрібно.

Згідно з п. 3 Порядку № 1233 якщо суб'єкт господарювання не користується пільгами, Звіт про суми пільг ним не подається.

Однак якщо ви почали користуватися пільгою в середині року, то за податковий період, на який припадає дата початку користування, і далі — за наступні податкові періоди до кінця року (у тому числі й за рік у цілому) Звіт потрібно подавати, причому навіть у разі, якщо період користування пільгою тривав усього один квартал, а в наступних кварталах до кінця року такої пільги у вас вже не було. Це підтверджують і фахівці податкового відомства в консультації, розміщеній у розділі 110.30.03 ЄБПЗ.

 

Кому подається Звіт про суми пільг

Звіт про суми пільг подається суб'єктом господарювання за місцем його реєстрації (див. п. 3 Порядку № 1233).

Цілком зрозуміло, що цей Звіт повинен подаватися до податкового органу. По-перше, він називається Звіт про суми податкових пільг, по-друге, контролювати правильність надання та обліку цих пільг повинні податкові органи (п. 30.8 ПКУ), по-третє, у самій формі Звіту (рядок 5 шапки) указано, що він подається до державної податкової служби.

Якщо ж суб'єкта господарювання, крім свого основного місця реєстрації як платника податку, узято на облік в іншій ДПІ (неосновне місце обліку*), то Звіт про суми пільг він повинен подавати лише за основним місцем обліку.

* Неосновним місцем обліку є податковий орган за місцем розташування (реєстрації) підрозділів юридичних осіб, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (п. 63.3 ПКУ та п. 1.4 Порядку № 1588).

 

У якому порядку складається Звіт про суми пільг

Правила заповнення Звіту про суми пільг регулюються п. 4 Порядку № 1233.

Інформацію про заповнення граф цього Звіту наведемо в табл. 1.

 

Таблиця 1

Порядок заповнення граф Звіту про суми пільг

Назва графи

Порядок заповнення графи

1

2

Код податку, збору

Ці графи заповнюються на підставі Бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. № 11. У цьому документі податки і збори, щодо яких платники податків мають право на пільги, наведено за такими кодами, приміром:
загальнодержавні податки і збори:
 — 11020000 — податок на прибуток підприємств;
 — 12030000 — збір за першу реєстрацію транспортного засобу;
 — 13050000 — плата за землю;
 — 14010000 — податок на додану вартість;
 — 14020000 — акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
 — 14030000 — акцизний податок з увезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції);
 — 22090000 — державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;
місцеві податки і збори:
 — 18020000 — збір за місця для паркування транспортних засобів;
 — 18030000 — туристичний збір;
 — 22090000 — державне мито в частині, що належить відповідним бюджетам

Найменування податку, збору

Код пільги згідно з довідником пільг

Ці графи заповнюються платником за кожним видом пільг з податків та зборів (якщо ці пільги були в нього у відповідному періоді) відповідно до Довідника податкових пільг, який уточнюється, доповнюється та затверджується ДПСУ щокварталу. Останнім із таких затверджених на сьогодні довідників є Довідник пільг № 61 станом на 01.04.2012 р. (цей документ розміщено на сайті газети «Податки та бухгалтерський облік» (www.nibu.factor.ua) у розділі «Довідкова», підрозділі «Довідник пільг»).
Після того як платник вибрав в останній версії Довідника податкових пільг ту пільгу, якою користувався протягом звітного періоду, її код він проставляє у графі «Код пільги згідно з довідником пільг», а назву пільги вписує до графи «Найменування податкової пільги» (тут же доцільно в дужках навести посилання на пункт та назву нормативного документа, яким її передбачено. Ця інформація береться з граф 3 — 5 Довідника податкових пільг).
Наприклад, запис може бути таким:
код пільги — «11020274»;
назва пільги — «Звільняється від оподаткування прибуток, отриманий від основної діяльності підприємств легкої промисловості (група 17 — група 19 КВЕД ДК 009:2005), крім підприємств, які виробляють продукцію на давальницькій сировині (абз. «б» п. 17 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI)»

Найменування податкової пільги

Сума податкових пільг, гривень; усього

Тут указується сума податкових пільг, тобто фактично сума податку (збору), не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.
Згідно з п. 9 Порядку № 1233 така сума повинна розраховуватися в порядку, установленому ДПСУ за погодженням з Міністерством фінансів України. Ідеться про Порядок № 167, однак він стосується виключно пільг з ПДВ (порядок розрахунку пільг з ПДВ розглянуто окремо в табл. 2). За всіма іншими податками та зборами суму податкових пільг доведеться визначати самостійно. Утім, це буде нескладно. Сума отриманих податкових пільг — це сума податку або збору, яку повинен був би сплатити суб'єкт господарювання, якби не скористався пільгами.
Приклад 1. Платники податків мають право на підставі абз. «б» п.п. 138.10.6 ПКУ відобразити у складі «податкових» витрат суми коштів, перераховані роботодавцями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, передбачені колективними договорами (угодами) згідно із Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV, у межах 4 % оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік (код пільги — 11020245).
Припустимо, що підприємство в I кварталі 2012 року перерахувало первинній профспілковій організації кошти в сумі 2000 грн. Цю суму воно включило до «податкових» витрат. Ставка податку на прибуток у цьому періоді — 21 %. Отже, сума пільги — 420 грн. (2000 грн.
х 21 % : 100 %).
Приклад 2. Підприємство згідно з абз. «б» п. 154.6 ПКУ застосовує ставку податку на прибуток 0 % (код пільги — 11020265). Припустимо, прибуток підприємства за I квартал 2012 року склав 50000 грн. Сума пільги становитиме 10500 грн. (50000 грн.
х 21 % : 100 %).
Приклад 3. Дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, що перебувають на балансі підприємств, установ та організацій, звільнені від сплати земельного податку відповідно до п.п. 282.1.4 ПКУ (код пільги — 13050078). Припустимо, для підприємства сума такого податку складала б 5500 грн. Тому в цій графі підприємство проставляє 5500 грн.
Зверніть увагу: у цій графі Звіту про суми пільг відображається загальна сума отриманих пільг (у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами)

Сума податкових пільг, гривень; у тому числі з державного бюджету

У цій графі відображається сума пільг із графи «Сума податкових пiльг; усього» Звіту про суми пільг за податковими платежами, що сплачуються до Державного бюджету України.
Перелік податкових платежів, що сплачуються до загального фонду держбюджету, наведено у ст. 29 БКУ. А склад доходів спеціального фонду держбюджету визначається Законом про Державний бюджет України на поточний рік. Наприклад, у 2012 році його наведено у ст. 4 Закону про держбюджет-2012.
До місцевих бюджетів зараховуються податкові платежі, указані у ст. 64, 66, 69, 71 БКУ.
З урахуванням норм цих законодавчих актів у 2012 році до Державного бюджету України зараховують:
 — податок на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності);
 — податок на додану вартість;

— акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
 — акцизний податок з увезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції);
 — державне мито, що справляється за дії, пов’язані з видачею охоронних документів (патентів та свідоцтв) на об’єкти інтелектуальної власності, та за дії, пов’язані з підтриманням дії патентів на сорти рослин; за дії, передбачені пп. «б» — «е», «и», «к», «л» і «н» п. 6 ст. 3 Декрету про держмито в частині, що стосується загальногромадянських закордонних паспортів України (див. ст. 6 Декрету про держмито).
Отже, податкові пільги саме за цими видами податків відображають окремо в цій графі Звіту про суми пільг

Строк користування податковими пільгами у звітному періоді; дата початку

У цих графах указуються відповідно дати (число, місяць і рік), на які припадає початок і закінчення дії пільг. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлено до початку звітного періоду та продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду.
Інакше кажучи, якщо пільга діяла протягом усього звітного періоду, то дати початку і закінчення застосування пільги збіжаться з датами початку і завершення звітного періоду.
Наприклад, пільга з'явилася з першого дня I кварталу 2012 року та продовжується після закінчення I кварталу 2012 року. У такому разі у Звіті про суми пільг за I квартал 2012 року буде проставлена дата початку «01.01.2012 р.», а дата закінчення — «31.03.2012 р.».
Якщо ж право на пільгу отримано або втрачено протягом звітного періоду, у цих графах відповідно вказується конкретна дата початку або закінчення застосування пільги.
Якщо підприємство почало здійснювати пільгову діяльність із середини податкового періоду, у підграфі «дата початку» проставляється дата початку такої діяльності. Якщо закінчення пільгової діяльності припало на середину податкового періоду, у підграфі «дата закінчення» проставляється дата завершення пільгової діяльності.
Тобто Звіт складається наростаючим підсумком із початку користування податковою пільгою до дати закінчення. Про це говорять і податківці
(див. консультацію, розміщену в розділі 110.30.03 ЄБПЗ)

Строк користування податковими пільгами у звітному періоді; дата закінчення

Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням, гривень; усього

Ці графи заповнюються в разі, якщо законодавством передбачено цільове використання отриманих пільг і платник фактично використав певну частину коштів, отриманих унаслідок застосування пільги, за цільовим призначенням. Таку фактично використану суму коштів і має бути записано до цих граф (якщо пільгу отримано з держбюджету).
Наприклад, згідно з п. 209.2 ПКУ сільськогосподарські підприємства, що вибрали спецрежим обкладення ПДВ, суми спецрежимного ПДВ акумулюють на спецрахунку, з якого потім використовують їх для відшкодування суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей.
Припустимо, що в I кварталі 2012 року сільгосппідприємство перерахувало (використало) зі спецрахунка для інших виробничих цілей 10000 грн. Іншими пільгами підприємство не користувалося. За таких умов у цих обох графах має бути проставлено суму 10000 грн.
У цих графах сума пільг проставляється у гривнях без копійок

Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням, гривень; у тому числі з державного бюджету

 

Перед заповненням Звіту про суми пільг радимо уважно вивчити відповідний Довідник податкових пільг, оскільки деякі його позиції дуже специфічні.

Наприклад, у Довіднику пільг № 61 указана «пільга», яка у принципі цьому поняттю не відповідає: включення до «податкових» витрат першого кварталу звітного податкового року торішніх збитків відповідно до п. 150.1 ПКУ (код 11020255).

При цьому, на думку податківців, у Звіті про суми пільг розмір такої пільги наводиться в такому порядку: до Звіту включається сума податку на прибуток, який платник податків повинен був би сплатити за умови, що збитки минулого року не враховувалися ним у складі витрат першого календарного кварталу поточного року (див. консультацію, розміщену в розділі 110.05 ЄБПЗ).

Зауважимо, що запропонований податківцями механізм визначення суми «збиткової» пільги вельми трудомісткий, оскільки змушує щоквартально стежити за тим, як вплинули торішні збитки на результат діяльності підприємства в поточному податковому році.

Раніше, у період дії «пільгового» Звіту за формою № 1-ПП, у цьому плані було простіше. Тоді достатньо було суму торішніх збитків, уключених до I кварталу поточного податкового року, помножити на ставку податку на прибуток та записати отриманий результат до цього Звіту без будь-якого моніторингу.

Утім, якщо зараз ви «забудете» про вказаний контроль, штрафні санкції вам за це не загрожують (про це читайте далі).

До сказаного додамо, що збитки поточного року у Звіті про суми пільг не відображаються.

 

У якому порядку пільги з ПДВ відображаються у Звіті про суми пільг

Згідно з п. 8 Порядку № 1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення ПДВ і відповідно до ПКУ та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України:

— звільнені від оподаткування;

— оподатковуються за нульовою ставкою;

— щодо яких застосовуються спеціальні режими оподаткування у сфері сільського господарства.

Отже, операції з постачання товарів/послуг, що не є об'єктом обкладення ПДВ, не належать до пільгових операцій, тому платники, які здійснюють такі операції, не повинні подавати Звіт про суми пільг (див. консультацію податківців, розміщену в розділі 130.38 ЄБПЗ).

Податкові пільги з ПДВ розраховуються за правилами, прописаними в Порядку № 167. Наведемо порядок цього розрахунку в табл. 2.

 

Таблиця 2

Порядок розрахунку податкових пільг з ПДВ

№ з/п

Вид пільги (режим оподаткування)

Порядок розрахунку пільги

1

2

3

1

Звільнення від обкладення ПДВ (див. п. 1 розд. ІІ Порядку № 167)

СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,
де СП — сума пільг;
V пост. зв. — обсяги постачання товарів (послуг), звільнених від обкладення ПДВ;
V прид. з податком, V прид. без податку — обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використовуються в операціях, звільнених від обкладення ПДВ. Сюди включаються лише витрати, що стосуються обсягу постачання товарів (послуг) звітного податкового періоду, за який подається Звіт про суми пільг. Наприклад, якщо підприємство в I кварталі 2012 року придбало товари та відобразило їх у розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ, але до кінця цього періоду їх не реалізувало, вони в I кварталі 2012 року не включаються до показника обсягу понесених витрат наведеної формули, а потраплять сюди лише в тому податковому періоді, в якому відбудеться їх постачання. На жаль, Порядок № 167 не уточнює, повинні такі обсяги братися з ПДВ чи без ПДВ. Водночас, якщо звернутися до старого порядку заповнення «пільгового» звіту, прописаного в Правилах № 419/453 (що діяв у докодексний період), який у цьому сенсі не відрізняється від нового порядку, то можна зробити висновок, що для показника V прид. з податком обсяги операцій з придбання товарів (послуг) приймаються з ПДВ.
Приклад. Підприємство — платник ПДВ придбало в січні 2012 року 100 штук українсько-англійських та англо-українських словників за ціною 100 грн. у постачальника — неплатника ПДВ. Половину придбаних словників протягом звітного періоду було реалізовано за ціною 120 грн. (без ПДВ) за 1 шт.
Оскільки операції з постачання словників українсько-іноземної та іноземно-української мови звільнені від оподаткування на підставі п.п. 197.1.25 ПКУ (код пільги згідно з Довідником пільг № 61 — 14010435), розрахуємо суму пільги на підставі наведеної вище формули. Саме ця сума і відобразиться у Звіті про суми пільг за I квартал 2012 року.
У цьому випадку значення V пост. зв. склало 6000 грн.
(50 шт.
х 120 грн.). Значення V прид. з податком дорівнює нулю, а значення V прид. без податку дорівнює 5000 грн. (50 шт. х 100 грн.). Визначимо суму пільги з ПДВ на підставі отриманих даних:
СП = (6000 грн. - 5000 грн.)
х 20 % = 1000 грн. х 20 % = 200 грн.

2

Оподаткування за нульовою ставкою
(див. п. 2 розд. ІІ Порядку № 167)

СП = (V пост, нульов. - V прид.) х розмір ставки податку,
де СП — сума пільг;
V пост, нульов. — обсяги операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою;
V прид. — обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використовуються в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою. Такі обсяги повинні братися без ПДВ.
Тут також ураховуються лише витрати, що стосуються обсягу постачання товарів (послуг) звітного податкового періоду, за який подається Звіт про суми пільг, аналогічно попередньому розрахунку (рядок 1 цієї таблиці).
Звертаємо увагу, що в Звіті про суми пільг платником ПДВ — експортером не відображаються суми ПДВ, сплачені постачальникам за матеріально-технічні ресурси, що підлягають відшкодуванню з бюджету при експорті товарів та супутніх такому експорту послуг (див. консультацію податківців, розміщену в розділі 130.38 ЄБПЗ). Сума ж пільг у зв'язку зі здійсненням самих операцій експорту товарів (супутніх послуг), наданих п.п. 195.1.1 ПКУ, визначається за наведеною в цьому рядку формулою та записується до Звіту про суми пільг за кодом 14010394.
Приклад. У лютому 2012 року підприємство — платник ПДВ відвантажило на експорт за зовнішньоекономічним контрактом з покупцем-нерезидентом товар на суму 50000 грн. (у тому числі ПДВ — 0 грн.). Купівельна вартість товару дорівнює 42000 грн. (у тому числі ПДВ 20 % — 7000 грн.).
На підставі наведених даних визначимо суму пільги.
У ситуації, що розглядається, V пост, нульов. дорівнює 50000 грн., а V прид. — 35000 грн.
Отже, сума ПДВ, не внесена до бюджету в результаті застосування нульової ставки, становить:
СП = (50000 грн. - 35000 грн.)
х 20 % = 15000 грн. х 20 % = 3000 грн.

3

Спецрежими оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства — ст. 209 ПКУ
(див. п. 3 розд. ІІ Порядку № 167)

СП = ПЗ декларацій,
де СП — сума пільг;
ПЗ декларацiй — сума ПДВ, яка залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств або перераховується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства відповідно до декларації з ПДВ (скороченої або спеціальної).
Для показника ПЗ декларацiй береться значення рядка 14 усіх декларацій з ПДВ (скорочених), складених за звітний податковий період, за який подається Звіт про суми пільг, якщо підприємство користується спецрежимом згідно зі ст. 209 ПКУ, або рядка 17 декларацій з ПДВ (спеціальних), складених за звітний податковий період, за який подається Звіт про суми пільг, якщо підприємство користується спецрежимом згідно з п. 209.18 ПКУ

 

Наведемо зразок заповнення Звіту про суми пільг за I квартал 2012 року (фрагмент).

 

ЗВІТ

про суми податкових пільг

Код податку, збору

Найменування податку, збору

Код пільги згідно з довідником пільг

Найменування податкової пільги

Сума податкових пільг, гривень

Строк користування
податковими пільгами у звітному періоді

Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням, гривень

усього

у тому числі з державного бюджету

дата
початку

дата закінчення

усього

у тому числі з державного бюджету

14010000

Податок на додану вартість

14010435

Звільняються від оподаткування операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України
(п.п. 197.1.25 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI)

200

200

01.01.2012 р.

30.03.2012 р.

14010000

Податок на додану вартість

14010394

За нульовою ставкою оподатковуються операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства (п.п. 195.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI)

3000

3000

01.01.2012 р.

30.03.2012 р.

 

Який порядок виправлення самостійно виявлених помилок у Звіті про суми пільг

Ані формою Звіту про суми пільг, ані Порядками № 1233 і № 167 не передбачено механізм виправлення помилок, допущених при складанні цього Звіту шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Тому, ураховуючи, що цей Звіт складається наростаючим підсумком з початку року, допущені помилки слід виправляти в наступному Звіті (тобто у Звіті за поточний звітний період) у межах поточного року, причому без будь-яких штрафних санкцій. Такий механізм виправлення помилок пропонують податківці (див. консультацію, розміщену в розділі 020.02 ЄБПЗ).

Так, при виявленні арифметичної помилки у Звіті за I квартал 2012 року виправити її можна буде у Звіті за шість місяців 2012 року шляхом коригування загальної суми податкових пільг (у бік зменшення або збільшення).

Уточнимо, що цей спосіб підходить для виправлення помилок лише поточного року. Помилки ж, допущені у Звіті про суми пільг за минулий рік, виправити вже не вдасться. Річ у тім, що ця форма звітності не містить необхідних для цього рядків, а коригувати показники поточного звітного періоду теж не можна, оскільки це призведе до перекручення інформації про суму пільг поточного року.

Якщо ж підприємство виявило, що мало надати Звіт про суми пільг, але з будь-яких причин не зробило цього, виправитися можна вже в наступному звітному періоді поточного року. Для цього у Звіті за наступний звітний період необхідно відобразити невраховану суму пільг.

 

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання Звіту про суми пільг

Звіт про суми пільг з точки зору п. 46.1 ПКУ не є податковою декларацією, у зв'язку з чим виправлення в ньому помилок не призводить до нарахування штрафних санкцій. Із цим згодні і податківці (див. консультацію, розміщену в розділі 020.02 ЄБПЗ).

Водночас відповідно до ст. 1631 КпАП відсутність податкового обліку, порушення керівником та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій установленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків у випадках, коли таке подання передбачено законами України, спричинює адміністративну відповідальність.

Тому за неподання або несвоєчасне подання Звіту про суми пільг керівника чи іншу посадову особу підприємства може бути притягнуто на підставі ст. 1631 КпАП до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85 до 170 грн.). Повторне таке порушення протягом року карається вже штрафом у розмірі від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн.). На це вказують працівники податкового відомства в консультації, розміщеній у розділі 510.01 ЄБПЗ.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі