Мінсоцполітики роз’яснило нюанси звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці
Міністерство соціальної політики України листом від 15.02.2012 р. № 18/06/186-12 нагадало, що відповідно до ст. 492 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) про наступне звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі з ліквідацією, реорганізацією чи перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату роботодавці повинні персонально попереджати працівників не пізніше ніж за два місяці.
До закінчення двомісячного терміну з дня попередження звільнення працівників з ініціативи адміністрації на зазначених підставах без їх згоди не допускається.
Разом з цим за наявності письмового прохання працівника скоротити термін попередження про наступне звільнення, який є обов’язковим тільки для адміністрації, працівник може бути звільнений до його закінчення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП.
Слід зазначити, що в даному випадку працівник може звільнитися також з інших підстав, а саме: за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), у зв’язку з переведенням (п. 5 ст. 36 КЗпП), за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).