Теми статей
Обрати теми

Новини законодавства. Мінсоцполітики роз’яснило нюанси звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці

Редакція ПБО
Новини від 15.02.2012 р. № 18/06/186-12

Мінсоцполітики роз’яснило нюанси звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці

 

Міністерство соціальної політики України листом від 15.02.2012 р. № 18/06/186-12 нагадало, що відповідно до ст. 492 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) про наступне звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі з ліквідацією, реорганізацією чи перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату роботодавці повинні персонально попереджати працівників не пізніше ніж за два місяці.

До закінчення двомісячного терміну з дня попередження звільнення працівників з ініціативи адміністрації на зазначених підставах без їх згоди не допускається.

Разом з цим за наявності письмового прохання працівника скоротити термін попередження про наступне звільнення, який є обов’язковим тільки для адміністрації, працівник може бути звільнений до його закінчення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП.

Слід зазначити, що в даному випадку працівник може звільнитися також з інших підстав, а саме: за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), у зв’язку з переведенням (п. 5 ст. 36 КЗпП), за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі