Про ціни і ціноутворення
Законом України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 р. № 5007-VI (далі — Закон № 5007) визначено нові основні засади цінової політики і врегульовано відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення. Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін КМУ органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, які провадять діяльність на території України, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення.
Згідно із Законом № 5007 державне регулювання цін може здійснюватися шляхом:
1) установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання: фіксованих цін; граничних цін; граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди); граничних нормативів рентабельності; розміру постачальницької винагороди; розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів);
2) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.
Із дня набуття чинності Законом № 5007 втратить чинність, зокрема, Закон України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.90 р. № 507-XII.
Закон від 21.06.2012 р. № 5007-VI набере чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування.