Підприємці не мають право здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів
Лист Державної податкової служби України від 19.01.2012 р. № 1255/6/17-216
(витяг)
<…>
Відповідно до п.п. 4 п.п. 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — Кодекс), не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення.
Згідно із п. 1 та п. 2 ст. 1 Закону України від 18 листопада 1997 року № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» дорогоцінні метали — це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).
Дорогоцінне каміння — це природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах).
Враховуючи викладене, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку не мають право здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів.
При цьому слід зазначити, що згідно з п. 291.7 ст. 291 Кодексу платники єдиного податку першої та другої груп, які надають побутові послуги населенню, можуть виготовляти ювелірні вироби за індивідуальним замовленням та надавати послуги з ремонту ювелірних виробів.
Заступник Голови А. Ігнатов