Теми статей
Обрати теми

Про внесення змін до Порядку використання сумм податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету

Редакція ПБО
Постанова від 25.06.2012 р. № 593

Кабінет Міністрів України

 

Про внесення змін до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету

Постанова від 25 червня 2012 р. № 593

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 246, зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України М. АЗАРОВ

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2012 р. № 593

Зміни, що вносяться до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету

 

1. У пункті 5:

абзаци третій — п'ятий викласти у такій редакції:

«250 гривень за голову — за молодняк віком від 3 до 6 місяців;

500 гривень за голову — за молодняк віком від 6 до 9 місяців;

750 гривень за голову — за молодняк віком від 9 до 12 місяців.»;

доповнити пункт після абзацу п'ятого новим абзацом такого змісту:

«1000 гривень за голову — за молодняк віком від 12 до 15 місяців.».

У зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим;

в абзаці сьомому слово «одинадцятимісячного» замінити словом «п'ятнадцятимісячного».

2. У пункті 6:

абзац четвертий після слова «довідки» доповнити словами «або договору»;

абзац шостий викласти у такій редакції:

«Зазначені документи приймаються щомісяця до першого числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 р. в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку, форму якого встановлює Мінагрополітики. Підставою для внесення до журналу відомостей про наявність у фізичної особи поголів'я молодняку, крім зазначених документів, є запис у погосподарській книзі, що ведеться сільською селищною чи міською радою, або у разі, коли селищною чи міською радою не ведеться погосподарський облік, — видана ними довідка про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах.».

3. Пункт 7 викласти у такій редакції:

«7. Сільські, селищні чи міські ради на підставі журналу обліку щомісяця до п'ятого числа наступного місяця і до 5 грудня (станом на 1 грудня) складають та подають управлінням агропромислового розвитку районних і управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської держадміністрацій:

реєстр фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, за формою, встановленою Мінагрополітики;

витяг з погосподарської книги, що підтверджує наявність молодняку у зазначених в реєстрі фізичних осіб або у разі, коли селищною чи міською радою не ведеться погосподарський облік, — довідку про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах.».

4. Абзац перший пункту 8 доповнити словами «, а міські ради міст республіканського чи обласного підпорядкування на підставі журналу обліку».



коментар редакції

Дотація населенню за молодняк: 1000 грн.
 за однорічну телицю чи бичка

Постановою, що коментується, Кабміном унесено зміни до Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого постановою КМУ 02.03.2011 р. № 246 (далі — Порядок). Точніше кажучи, зміни стосуються лише так званої дотації за молодняк, тобто спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби (ВРХ). Водночас механізм часткового відшкодування певних витрат (про що говориться у п.п. 2 п. 2 Порядку) залишився без змін.

Нагадаємо, що не так давно, а саме згідно з постановою КМУ від 23.04.2012 р. № 342 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 43, с. 5), цей Порядок взагалі було переписано, тобто викладено у новій редакції. Привнесені новації нами детально висвітлені у статті «Дотація: раніше — за молоко, тепер — за молодняк», розміщеній на с. 31 цього ж номера газети.

Не встигло, як кажуть, ще й чорнило висохнути на новому Порядку, як до нього, а саме до абзацу другого п. 3, згідно з постановою КМУ від 14.05.2012 р. № 418 було внесено зміни. Тепер право здійснювати розподіл бюджетних коштів за напрямами, передбаченими п. 2 Порядку, та перерозподіл їх протягом року з урахуванням фактичного обсягу використання Кабміном делеговано головному розпоряднику, тобто — Мінагрополітики. До цього це мав виконувати сам Кабмін за поданням Мінагрополітики.

І ось знову нові зміни, які, безсумнівно, більш цікаві тваринникам, чим перерозподіл функцій між цими двома владними структурами (про що до сьогодні не згадувалось на сторінках нашої газети і за що читачі, гадаємо, дорікати не будуть).

Суть новацій в основному зводиться до такого.

Змінено групування молодняку ВРХ за віком у порядку виплати дотацій. Тепер установлена така градація: — від 3 до 6 міс., від 6 до 9 міс., від 9 до 12 міс. (раніше: — від 3 до 5 міс., від 6 до 8 міс., від 9 до 11 міс. (включно)). При цьому розмір дотації (відповідно): 250, 500 та 750 грн. за голову молодняку цих груп не змінився.

Додатково введена ще одна кваліфікаційна група — молодняк ВРХ віком від 12 до 15 місяців, за який передбачена виплата дотації у розмірі 1000 грн. за голову. Це нововведення знайшло своє відображення також і в абзаці сьомому п. 5 Порядку із зазначенням п'ятнадцятимісячного (було: одинадцятимісячного) граничного віку молодняку у порядку виплати дотації.

Із щоквартальної на щомісячну (до першого числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 р.) змінено періодичність подання фізичними особами сільським, селищним чи міським радам копій відповідних документів для отримання дотації за молодняк.

З такою ж щомісячною, а не щоквартальною періодичністю (до п'ятого числа наступного місяця і до 5 грудня (станом на 1 грудня)), сільські, селищні чи міські ради мають інформувати райагроуправління поданням певних документів (реєстрів, витягів, довідок).

Пункти 6 та 7 Порядку отримали фактично ідентичне по суті доповнення щодо врегулювання ситуації, якщо селищною чи міською радою не ведеться погосподарський облік тварин. У цьому разі підтвердження наявності на відповідну дату зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, оформляється довідками, виданими такими відповідними радами.

 

Анатолій Бобро

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі