Торговці ювелірними виробами не зобов’язані подавати звіт за формою № 1-ДМ-ДК
Основним видом діяльності підприємства є роздрібна торгівля ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (підкласи 52.12.0 і 52.48.2 згідно з КВЕД 009:2005). Крім того, підприємство надає послуги з ремонту ювелірних виробів (підклас 52.73.2 згідно з КВЕД 009:2005), а також виконує індивідуальні замовлення на виготовлення ювелірних виробів (підклас 36.22.0 згідно з КВЕД 009:2005). Чи зобов’язане підприємство складати та подавати Звіт про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням (форму № 1-ДМ-ДК)?
(м. Харків)
Форму звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням (форма № 1-ДМ-ДК) та Порядок його складання (далі — Порядок № 894) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2008 р. № 894.
Відповідно до п. 2 Порядку № 894 його дія поширюється виключно на суб’єктів господарювання, які згідно із законодавством України здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, що підлягають ліцензуванню.
Таким чином, звіт за формою № 1-ДМ-ДК подають тільки ті суб’єкти господарювання, діяльність яких підлягає ліцензуванню відповідно до чинного законодавства України. У свою чергу, на суб’єктів підприємництва, діяльність яких не підпадає під ліцензування, дія Порядку № 894 не поширюється, а отже, вони не зобов’язані складати та подавати звіт за формою № 1-ДМ-ДК.
Питання ліцензування підприємницької діяльності регулюються Законом про ліцензування.
На сьогодні серед видів діяльності, що ліцензуються, у ст. 9 Закону про ліцензування названо:
— видобуток дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (п. 4 ч. 3 ст. 9 Закону про ліцензування);
— збирання, первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (п. 27 ч. 3 ст. 9 Закону про ліцензування).
Отже, наразі не підлягають ліцензуванню такі види «ювелірної» діяльності, як:
— виробництво дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння;
— виготовлення виробів із дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, у тому числі за індивідуальними замовленнями;
— торгівля виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння.
Таким чином, складання та подання звіту за формою № 1-ДМ-ДК є обов’язковим для суб’єктів господарювання, які здійснюють видобуток, збір, первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (зокрема, підкласи 13.20.0, 14.50.0 і 37.10.0 згідно з КВЕД 009:2005). Підприємство, що здійснює роздрібну торгівлю ювелірними виробами та їх ремонт (підкласи 52.12.0, 52.48.2 і 52.73.2 згідно з КВЕД 009:2005), а також виготовлення ювелірних виробів на замовлення (підклас 36.22.0 згідно з КВЕД 009:2005), звітувати шляхом подання форми № 1-ДМ-ДК не зобов’язане.
Алла Свіріденко, економіст-аналітик