Мінфін роз’яснив окремі нюанси заповнення «прибуткової» декларації з урахуванням вимог МСФЗ
Міністерство фінансів України у листі від 29.05.2012 р. № 31-08410-06-5/13634 надало методичні рекомендації щодо складання податкової декларації з податку на прибуток підприємств із використанням даних бухгалтерського обліку підприємствами, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності (далі — МСФЗ).
Зокрема, у листі зауважено, що для обрахунку об’єкта оподаткування платники податку, які застосовують МСФЗ, ведуть облік доходів і витрат за такими стандартами з урахуванням положень Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Такі платники податку при застосуванні положень ПКУ, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні МСФЗ.
Зокрема, згідно з Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 2 (МСБО 2) «Запаси» собівартість запасів слід визначати за формулою «перше надходження — перший видаток» (ФІФО), середньозваженої собівартості або за методом конкретної ідентифікації індивідуальної собівартості запасів.
Норма ПКУ щодо дати отримання інших доходів застосовується підприємствами відповідно до МСБО 18 «Дохід», згідно з яким дохід визнається, тільки коли є ймовірність надходження до суб’єкта господарювання економічних вигод, пов’язаних з операцією.
При визначенні курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти, підприємства застосовують положення МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів».
Крім того, відповідно до МСБО 23 «Витрати на позики» суб’єкт господарювання повинен капіталізувати витрати на позики, які безпосередньо відносяться до придбання, будівництва або виробництва кваліфікованого активу як частина собівартості цього активу. Інші витрати на позики визначаються як витрати у тому періоді, в якому вони були понесені.