Теми статей
Обрати теми

Заповнення розділу II. Послуги з розрахунково-касового обслуговування відображаються в Реєстрі та декларації з ПДВ

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Послуги з розрахунково-касового обслуговування відображаються в Реєстрі та декларації з ПДВ

 

Наше підприємство — платник ПДВ уклало договір з банком на розрахунково-касове обслуговування. Підкажіть, чи потрібно відображати такі послуги у звітності з ПДВ, адже згідно з п.п. 196.1.5 ПКУ вони не є об’єктом оподаткування?

(м. Миколаїв)

 

Дійсно, п.п. 196.1.5 ПКУ свідчить про те, що послуги з розрахунково-касового обслуговування є необ’єктними для ПДВ. При цьому нагадуємо: це правило стосується не всіх подібних послуг, а лише тих, які включені до Переліку № 400 (про його появу ми інформували читачів у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 103, с. 4). Інші послуги, не названі в ньому, підлягають обкладенню ПДВ та відображаються у звітності в загальному порядку.

Припустимо, що в нашому випадку йдеться про послуги з розрахунково-касового обслуговування, уключені до Переліку. Як уже зазначалося, вони не є об’єктом обкладення ПДВ, проте цей факт не звільняє покупця від необхідності їх відображення у:

1) Реєстрі виданих та отриманих накладних — це випливає з приписів п. 6 Порядку № 1002. При цьому, якщо згідно з договором банк щомісячно надає клієнту акт, то такі послуги включаються до Реєстру за актом. Водночас частіше документальним підтвердженням придбання послуг з розрахунково-касового обслуговування є банківські виписки* у цьому випадку (або ж якщо періодичність складання акта перевищує 1 місяць) послуги з розрахунково-касового обслуговування заносяться до Реєстру на підставі таких виписок (див. лист ДПСУ від 25.10.2011 р. № 4261/6/15-3415-04 // «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 93). Реєстр при цьому заповнюється в такому порядку: у графі 5 проставляється «БО» (у названому вище листі податківці запропонували вказувати в цій графі «НП», проте, на нашу думку, подібний варіант некоректний), у графі 7 — «0» (нуль), у графах 9, 11, 13, 15 — вартість послуги, та відповідно у графах 10, 12, 14, 16 — «0» (нуль);

2) декларації з ПДВ — зокрема, про це свідчить п. 4.1 розділу V Порядку № 1492 (а також те, що декларація заповнюється на підставі Реєстру, в якому, як уже зазначалося, подібні послуги відображаються обов’язково). Вартість послуг з розрахунково-касового обслуговування вказується в рядках 11.1 або 11.2 залежно від характеру діяльності підприємства.

* Нагадуємо, що в Узагальнюючій податковій консультації щодо використання банківських виписок як первинних документів, затвердженій наказом ДПСУ від 05.07.2012 р. № 583 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 58, с. 33), податківці підтвердили правомірність використання банківських виписок з метою відображення витрат при придбанні послуг з розрахунково-касового обслуговування (але тільки за умови, що у виписці зазначено інформацію про послугу, суму операції та обов’язкові реквізити).

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі