Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. У разі подання уточнюючих розрахунків за формою № 1ДФ (одного чи декількох одночасно) до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Редакція ПБО
Стаття

У разі подання уточнюючих розрахунків за формою № 1ДФ (одного чи декількох одночасно) до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

 

Яка застосовується відповідальність до податкового агента за подання одночасно двух уточнюючих податкових розрахунків за ф. 1ДФ?

 

Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який (у тому числі за результатами електронної перевірки) наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Статтею 253 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV, із змінами та доповненнями, визначено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Отже, у разі подання уточнюючих розрахунків за ф. № 1ДФ (одного чи декількох одночасно) до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн. Якщо протягом року після накладання штрафу згідно з п. 119.2 ст. 119 ПКУ платник податків подає повторно уточнюючий розрахунок за ф. № 1ДФ, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 грн.

 

За матеріалами підкатегорії 160.26
Єдиної бази податкових знань,
розміщеної на офіційному сайті ДПСУ:
www.sts.gov.ua 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі