Новини законодавства. Затверджено податкову консультацію щодо порядку визначення складу доходів підприємців — платників ЄП

Редакція ПБО
Новини від 24.12.2012 р. № 1183

Затверджено податкову консультацію щодо порядку визначення складу доходів підприємців — платників ЄП

 

Державна податкова служба України наказом від 24.12.2012 р. № 1183 затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання — фізичних осіб — платників єдиного податку.

У цьому документі податківці роз’яснили, що платники єдиного податку (далі — ЄП) першої, другої, третьої та п’ятої груп, які не є платниками ПДВ, відображають отримані доходи у книзі обліку доходів, платники ЄП третьої, п’ятої групи, які є платниками ПДВ, — у книзі доходів та витрат шляхом щоденного відображення отриманих доходів і фактично понесених сум витрат від провадження підприємницької діяльності за підсумками робочого дня, а також із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.

Зокрема, у консультації зазначено, що кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи — підприємця — платника ЄП з урахуванням вимог ст. 292 Податкового кодексу України.

Разом з тим, якщо фізична особа — підприємець вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, готівку, яка на момент внесення уже була відображена у відповідній книзі, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу — виручка за певний період. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника ЄП.

При цьому сума коштів, унесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в відповідній книзі за цей період.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі