Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. ПСП для батьків, які мають дітей, у тому числі дитину-інваліда

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Січень, 2013/№ 3
В обраному У обране
Друк
Стаття

ПСП для батьків, які мають дітей, у тому числі дитину-інваліда

 

Чи мають право на ПСП та у якому розмірі батьки, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною-інвалідом?

 

<…>

Згідно із ст. 169 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ), на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ <…>, на кожну таку дитину.

При цьому на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ <…>, мають право платники податку, які утримують дитину-інваліда — у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Відповідно до п.п. 169.3.1 п. 169.3 ст. 169 ПКУ у разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, зазначених у пункті 169.1 цієї статті, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур, визначених п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, крім випадку, передбаченого п.п. «б» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, податкова соціальна пільга за яким додається до пільги, визначеної підпунктом 169.1.2 цього пункту, у разі якщо особа утримує двох і більше дітей, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів).

Таким чином, платник податків при дотриманні всіх вимог ст. 169 ПКУ має право на застосування двох пільг: на кожну дитину віком до 18 років, яка не є інвалідом, — по 100 % пільги (у 2012 році — 536 грн. 50 коп.), та на кожну дитину-інваліда — по 150 % (у 2012 році — 804 грн. 75 коп.)*.

* У 2013 році на кожну дитину віком до 18 років, яка не є інвалідом, надається ПСП у розмірі 573,50 грн. та на кожну дитину-інваліда ПСП у розмірі 860,25 грн. — Прим. ред.

Крім того, як виняток граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених п.п. 169.1.2 та пп. «а» і «б» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно