Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядку її подання

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Липень, 2013/№ 58
Друк
Наказ від 31.05.2013 р. № 317

Міністерства та відомства України

 

Про затвердження форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядку її подання

Наказ від 31.05.2013 р. № 317

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 р. за № 989/23521

 

Відповідно до статті 48, пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення»

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1.1. Форму звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці».

1.2. Порядок подання форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці».

<…>

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр Н. Королевська

 

img 1

 

 

Затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 р. № 317

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 р. за № 989/23521

Порядок подання форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці»

 

1. Форма звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» (далі — інформація) заповнюється підприємствами, установами та організаціями у разі запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

2. У цьому Порядку термін «роботодавці» вживається у значенні, наведеному в Законах України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

3. Інформація подається підприємствами, установами, організаціями не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників до територіального органу Державної служби зайнятості України у містах Києві та Севастополі, районі, місті, районі у місті (далі — територіальний орган) за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

4. Критерії масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом трьох місяців), крім випадку ліквідації юридичної особи, визначені у статті 48 Закону України «Про зайнятість населення».

5. У графі А вказується порядковий номер запису. У запис з окремим порядковим номером включаються дані про кількість запланованих до вивільнення працівників, за якими дані про найменування професії (посади), дату наказу про попередження про вивільнення працівників та дату запланованого вивільнення, відображені у графах 1, 3, 4, повністю збігаються. В іншому випадку дані про заплановане вивільнення працівників відображаються у записах під іншими порядковими номерами.

6. У графі 1 зазначається найменування професії (посади) відповідно до діючого Національного класифікатора України «Класифікатор професій».

7. У графі 2 вказується кількість осіб, яких передбачається вивільнити.

8. У графі 3 зазначається дата наказу, яким було попереджено працівників про заплановане вивільнення.

9. У графі 4 зазначається дата запланованого вивільнення працівників.

10. Форма підписується керівником (власником) підприємства (установи, організації), зазначаються прізвище, ініціали та дата складання звіту. Вказуються номери телефону, факсу та адреса електронної пошти підприємства (організації, установи).

 

Директор Департаменту праці та зайнятості
 М. Лазебнакоментар редакції

Форма № 4-ПН:
подаємо в разі запланованого масового вивільнення працівників
 на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість) роботодавці зобов’язані подавати до центрів зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. Наказом, що коментується, Мінсоцполітики затвердило форму, за якою має подаватися зазначена інформація (форму № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці»), та порядок її надання (далі — Порядок № 317).

Зауважимо: оновлена форма № 4-ПН замінила форму № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників», що втратила чинність з 12.07.2013 р. (п. 2 наказу Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 316). Щодо форми № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників», то вона не подається з моменту набуття чинності Законом про зайнятість, тобто з 01.01.2013 р.

Форму № 4-ПН повинні подавати підприємства, установи, організації до центру зайнятості за місцем реєстрації платником єдиного соціального внеску. Тобто підприємці та самозайняті особи такий звіт не подають.

Звіт подається в разі масового вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

Поняття масового вивільнення працівників наведено у ст. 48 Закону про зайнятість. Під масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) розуміється одноразове або протягом:

1) 1 місяця:

вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників;

вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

2) 3 місяців — вивільнення 20 % і більше працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

Про заплановане звільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП на підприємстві має бути видано наказ, з яким ознайомлюють працівників, які звільняються. Дата цього наказу вказується у графі 3 форми № 4-ПН.

Форма № 4-ПН подається не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення працівників . При цьому перенесення строку в разі, коли останній день подання припадає на вихідний, святковий або неробочий день, не передбачене.

Правила заповнення граф форми № 4-ПН доступно описано в Порядку № 317. Зауважимо тільки, що назву професії (посади) у формі № 4-ПН слід указувати згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

За неподання або порушення порядку подання форми № 4-ПН роботодавець несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 4 мінімальних зарплат у розмірі, встановленому на момент виявлення порушення (ч. 6 ст. 53 Закону про зайнятість).

Наказ, що коментується, набрав чинності з 12.07.2013 р.

 

Катерина Скрипкіна

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі