Теми статей
Обрати теми

Новини законодавства. Електронні гроші не можуть бути прирівняні до грошової одиниці України

Редакція ПБО
Новини від 07.06.2013 р. № 25-112/6750

Електронні гроші не можуть бути прирівняні до грошової одиниці України

 

Національний банк України в листі від 07.06.2013 р. № 25-112/6750 повідомив, що згідно зі ст. 15 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-III електронні гроші — це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, що їх випускає, та є грошовим зобов’язанням цієї особи, яке виконується у готівковій або безготівковій формі.

Електронні гроші випускаються в обмін на готівкові або безготівкові кошти іншими, ніж НБУ, банками . Електронні гроші випускаються банком для певного кола суб’єктів (користувачів, торговців, агентів), які погодилися на договірних засадах використовувати електронні гроші у розрахунках.

Водночас гривня як грошова одиниця України є єдиним законним платіжним засобом в Україні, приймається усіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України для проведення переказів та розрахунків (ст. 3 зазначеного Закону). Виключне право на введення в обіг (емісію) гривні належить НБУ.

Отже, електронні гроші не можуть бути прирівняні до грошової одиниці України, оскільки випускаються банками і мають обмеження у розповсюдженні та здійсненні операцій за ними серед обмеженого кола осіб.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі