Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Визначення розрахункового періоду при розрахунку відпускних

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Стаття

Визначення розрахункового періоду при розрахунку відпускних

 

Працівника підприємства прийнято на роботу 02.01.2013 р. З 01.04.2013 р. йому надається частина щорічної основної відпустки. Яким у цьому випадку буде розрахунковий період для розрахунку середньої заробітної плати?

 

У разі надання працівнику щорічної відпустки обчислення середньої заробітної плати здійснюється з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Працівнику, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка (абзац другий п. 2 Порядку № 100). Щоб перший місяць роботи на цьому підприємстві ввійшов до розрахункового періоду, за який обчислюватиметься середня зарплата для оплати періоду відпустки, такий календарний місяць має бути повністю відпрацьовано працівником.

У зв’язку з тим, що 2 січня 2013 року було першим робочим днем для всіх працівників підприємства, січень 2013 року враховуватиметься при обчисленні середньої заробітної плати для працівників, які пропрацювали на підприємстві менше року, як повністю відпрацьований місяць. Тобто у випадку, що розглядається, розрахунковим періодом буде січень — березень 2013 року.

 

 Неля СИНЬКО,
 начальник відділу з питань оплати праці
 Міністерства соціальної політики України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно