(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 56
  • № 55
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2014/№ 62

Нюанси звільнення посадових осіб з ініціативи роботодавця

Державна інспекція з питань праці на своєму офіційному сайті нагадала, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 13.05.2014 р. № 1255-VII запроваджено нову підставу для звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Так, ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) доповнено пунктом 5, відповідно до якого підставою розірвання трудового договору є припинення повноважень посадових осіб.

Про нюанси, пов’язані із застосуванням нової норми, читайте «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 46, с. 13.

Фахівці Дежпраці констатують, що у законодавстві про працю визначення поняття «посадова особа» відсутнє. Водночас вони перелічили низку законодавчих актів, де термін «посадова особа» вживається.

Немає у чинному законодавстві й вичерпного переліку посадових осіб, з якими може бути припинений трудовий договір на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП, а також обмежень щодо застосування звільнення працівника на підставі п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП залежно від виду трудового договору (строковий чи безстроковий).

У разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у цьому пункті, передбачена виплата вихідної допомоги у розмірі не менше, ніж шестимісячний середній заробіток (ст. 44 КЗпП).

При звільненні членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації необхідна попередня згода виборного органу, членами якого вони є, а також вищого виборного органу відповідної професійної спілки.

Крім того, не допускається звільнення вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до 3 років (до 6 років — ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда за ініціативою роботодавця згідно з п. 5 ст. 41 КЗпП.

звільнення посадових осіб додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті