(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2014/№ 58

Обкладаємо ПДВ вартість путівок: погляд «звідти»

Лист Міністерства доходів і зборів України від 26.05.2014 р. № 9358/6/99-99-19-03-02-15
щедрим роботодавцям

<…>

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління цього Фонду від 25 лютого 2009 року № 12 (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей (а також особами, які навчаються у вищому навчальному закладі) санаторно-курортного лікування, сплаченого за рахунок коштів Фонду.

Путівки, отримані страхувальниками, лікувально-профілактичними закладами, обліковуються ними на позабалансовому рахунку з обов’язковим веденням журналу обліку путівок до санаторно-курортних закладів за формою Ф13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку (пп. 3.3 п. 3 розділу III Порядку).

Рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія із соціального страхування підприємства із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — комісія) на підставі особистої заяви працівника підприємства. Відповідно до рішення комісії підприємство видає працівнику отриману від Фонду путівку до санаторію. При цьому придбання путівки на санаторно-курортне лікування підприємством у Фонду не здійснюється, а лише відбувається передача путівки працівнику.

Отже, якщо путівка для санаторно-курортного лікування надається працівнику за рахунок коштів Фонду, то в податковому обліку підприємства-роботодавця операції з отримання такої путівки від Фонду та з її передачі працівнику не відображаються (незалежно від того, кому надається путівка — дорослому, дитині, інваліду чи дорослому із дитиною).

Якщо путівка для санаторно-курортного лікування співробітника підприємства та членів його сім’ї придбана за рахунок коштів підприємства-роботодавця, то при придбанні такої путівки підприємство-роботодавець матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при постачанні путівки співробітнику має нарахувати податкове зобов’язання, виходячи з договірної вартості путівки (п. 188.1 ст. 188, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі — Кодекс)). Виключенням є постачання придбаних за рахунок коштів підприємства путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), інвалідів, дітей-інвалідів. У цьому разі такі операції відповідно до пп. 197.1.6 п. 197.1 ст. 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ.

 

Перший заступник Міністра І. Білоус

* Див. також матеріал на с. 33. — Прим. ред.

ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
15/15
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті