(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2014/№ 60

Щодо відображення виплат мобілізованим працівникам у системі персоніфікованого обліку

Лист Пенсійного фонду України від 16.07.2014 р. № 18834/05-10
звітність з ЄСВ

* Див. також матеріал на с. 45. — Прим. ред.

У зв’язку з набранням чинності з 08 червня 2014 року Закону України від 20 травня 2014 року № 1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (далі — Закон № 1275), яким внесено зміни до частини сьомої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464), Пенсійний фонд України повідомляє.

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особ­ливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи вищезазначене особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

Враховуючи викладене, в звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 (далі — Порядок № 454), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються з урахуванням такого.

В у таблиці 5 додатку 4 Порядку № 454 дата мобілізації не зазначається.

В таблиці 6 додатку 4 до Порядку № 454 інформацію про особу відображають із обов’язковим зазначенням реквізитів:

11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;

17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)».

Реквізити 18 та 19 не заповнюються.

 

Директор департаменту персоніфікованого обліку,
 інформаційних систем та мереж
 О. Б. Ніколаєв

коментар редакції

Середній заробіток мобілізованих працівників: відображаємо у звітності

 

Ситуація, що склалася на сході України, потребує швидких чітких рішень не лише від законодавців та Президента, а й від різних відомств. Лист, що коментується, — реакція Пенсійного фонду України (далі — ПФУ) на зміни, внесені Законом № 1275* до ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Нагадаємо: згідно з цими змінами ЄСВ не нараховується на виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Причому діє така пільга з початку мобілізації, тобто з 18.03.2014 р. У зв’язку з цим виникають одразу два запитання:

1) чи потрібно відображати інформацію про мобілізованих працівників у звіті з ЄСВ за поточний звітний період;

2) як відкоригувати раніше подані звіти з ЄСВ?

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII (детальніше про нього читайте «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 48, с. 19).

Незважаючи на те що адмініструванням ЄСВ завідує Міндоходів, консультації з питань заповнення таблиць 5 — 9 додатка 4, як і раніше, надає ПФУ (див. спільний лист ПФУ і Міндоходів від 27.12.2013 р. № 21052/5/99-99-17-03-01-16, 36398/05.10). З урахуванням роз’яснень пенсійників наведемо відповіді на вищеозвучені запитання.

Зверніть увагу: за загальним правилом виплати, з яких не справляється ЄСВ, не потрапляють до звіту. Але середній заробіток мобілізованих працівників — виняток. Із бази справляння ЄСВ він випав, а от зі складу фонду оплати праці — ні (п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5). У зв’язку з цим інформацію про період мобілізації та середній заробіток, який компенсуватимуть з бюджету, повинен отримати ПФУ.

Відповідь на запитання № 1. Звіт з ЄСВ за поточний звітний період щодо мобілізованих заповнюємо за такими правилами:

у таблиці 1 суму середнього заробітку за період мобілізації зазначаємо в рядках 1 і 1.1;

у таблиці 5 інформацію про дату початку і закінчення мобілізації працівника не відображаємо;

у таблиці 6 щодо мобілізованого працівника:

— заповнюємо у тому числі (але не виключно) реквізити 11 (місяць, за який нараховано заробіток), 15 (кількість календарних днів перебування у трудових відносинах),17 (сума нарахованого середнього заробітку);

— у реквізитах 18 (база для справляння ЄСВ), 19 (сума ЄСВ у частині утримань) зазначаємо «0».

Таким чином, сума середнього заробітку, нарахованого за період мобілізації, потрапляє до складу зарплати, але не потрапляє до бази справляння ЄСВ.

Відповідь на запитання № 2.У зв’язку з тим, що законодавець «заднім числом» звільнив від справляння ЄСВ середній заробіток мобілізованих працівників, страхувальнику необхідно відкоригувати базу нарахування ЄСВ персонально щодо кожного такого працівника в раніше поданих звітах. Коригування проводимо у звіті за поточний звітний місяць таким чином:

— у таблиці 1 суми надмірно нарахованого ЄСВ відображаємо в рядках 7 (загальна сума ЄСВ), 7.1, 7.1.1 (7.1.2) (сума ЄСВ у частині нараху­вань), 7.3, 7.3.1 (сума ЄСВ у частині утримань), 7.4 (сума виплат, на яку надмірно нараховано ЄСВ). Крім того, заповнюєте рядок «Зміст помилки». Згідно з роз’ясненнями ПФУ тут вказуєте: «Закон України від 20.05.2014 р. № 1275-VII». Зауважимо, що на суму зайво нарахованого ЄСВ зменшиться загальна сума зобов’язань з ЄСВ, яка зазначається в рядку 8;

— у таблиці 6 заповнюєте на мобілізованого працівника рядки за місяці, що припадають на період мобілізації, за які коригуємо ЄСВ (квітень, травень). При цьому вказуєте:

— у реквізиті 10 — код типу нарахувань «3»;

— у реквізиті 11 — місяць, за який нараховано заробіток;

— у реквізиті 17 — «0»;

— у реквізиті 18 — суму середнього заробітку, на яку надмірно нараховано ЄСВ за відповідний місяць;

— у реквізиті 19 — надмірно утриману суму ЄСВ.

Реквізит 15 (кількість календарних днів перебування у трудових відносинах) не заповнюємо.

Тепер на конкретному прикладі розглянемо, як заповнити звіт з ЄСВ щодо мобілізованого співробітника.

Приклад.З 11 квітня 2014 року працівника призвали на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Середньоденна заробітна плата працівника — 180 грн. За період мобілізації працівнику нараховано середній заробіток: у квітні — 2340 грн., у травні — 3420 грн., у червні — 3420 грн.

У зв’язку з набранням чинності Законом № 1275 роботодавець може повернути надмірно нараховані суми ЄСВ:

— у частині нарахувань — 2131,20 грн. (5760 грн. х 37 %*);

— у частині утримань — 207,36 грн. (5760 грн. х 3,6 %).

* Умовно прийнятий розмір ЄСВ у частині нарахувань.

Що стосується останньої суми, то не забудьте не лише відкоригувати звіт, тим самим зменшивши свої майбутні перерахування ЄСВ, а й повернути конкретному працівнику живі гроші зайво утриманого з нього внеску.

Для наочності у звіті з ЄСВ покажемо тільки виплати, нараховані мобілізованому працівнику.

 

<...>

1

Загальна сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, усього (р. 1.1 + р. 1.2 + р. 1.3 + р. 1.4 + р. 1.5)

3420,00

1.1

сума нарахованої заробітної плати

3420,00

<...>

7

Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 7.1 + р. 7.2 + р. 7.3)

2338,56

7.1

Зменшено нарахування (крім сум, зазначених у р. 7.2)

2131,20

7.1.1

36,76 — 49,7 %

2131,20

<...>

7.3

Зменшено утримань

207,36

7.3.1

3,6 %

207,36

7.4

Сума виплат, на яку зайво нараховано єдиний внесок

5760,00

Зміст помилки Закон України від 20.05.2014 р. № 1275-VII

 

<...>

Рис. 1. Фрагмент таблиці 1 звіту за формою № д4 за червень 2014 року

 

Рис. 2. Фрагмент таблиці 6 звіту за формою № д4 за червень 2014 року

 

Роботодавцям, які звільнили своїх працівників у зв’язку з мобілізацією до 1 квітня, а потім поновили їх на роботі (а точніше, скасували звільнення), необхідно подати два звіти:

1) окремий звіт, тобто перелік таблиць звіту і таблицю 5 типу «скасовуюча», за той місяць, у якому поновлюємо працівника. У таблиці 5 вказуємо інформацію про дату звільнення мобілізованого працівника;

2) звіт за поточний звітний період, де в таблиці 6 звіту з ЄСВ за звітний місяць ви зазначаєте суму середнього заробітку, нарахованого за період мобілізації працівника за минулий період з розбиттям за місяцями.

Зауважимо, що можливість поновити на роботі своїх мобілізованих до 1 квітня працівників з’явилася у роботодавців з дати набрання чинності Законом № 1275, тобто з 08.06.2014 р. Причому потрібно «скасувати звільнення» працівників, мобілізованих з 18.03.2014 р.

 

Катерина Скрипкіна,
 експерт з питань оплати праці,
 за сприяння Валентини Боршовської,
 заступника директора Департаменту
 — начальника відділу персоніфікованого обліку,
 інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України

Мобілізація, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
16/16
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті