Теми статей
Обрати теми

ЄСВ за безприбуткові місяці загальносистемника

Світлана КЕПІНА, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Чи потрібно буде підприємцю, який працює на загальній системі оподаткування, сплачувати ЄСВ «за себе» у розмірі не нижче мінімальної зарплати за місяці 2015 року, в яких він не отримував доходу?

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) єдиний внесок нараховується для ФОП, які обрали загальну сис­тему оподаткування, на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).

Якщо база нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника (абзац шостий ч. 11 ст. 8 Закону № 2464).

Керуючись абзацом другим п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 загальносистемник, який не отримав дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, має право (але не зобов’язаний) самостійно визначити базу нарахування. Її величина не може бути менше мінімальної заробітної плати, установленої законом на відповідний місяць і більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, установленої цим Законом. Таким чином, загальносистемник може, а не зобов’язаний сплачувати ЄСВ за безприбуткові місяці.

Теги ЄСВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі