(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 58
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/43
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 59

Строки подання Звіту про використання коштів

Строки подання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт* (далі — Звіт), установлені пп. 170.9.2 і 170.9.3 ПКУ. Залежать вони від того, у якій формі видавався аванс: готівкою чи в безготівковій формі (див. таблицю).

* Форму Звіту затверджено наказом Міндоходів від 24.12.2013 р. № 845.

Строки подання Звіту

Мета видачі авансу

Форма видачі авансу

у готівковій формі

у безготівковій формі для використання із застосуванням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків та інших платіжних документів

розрахунки здійснювалися готівкою, знятою з платіжних карток

розрахунки здійснювалися в безготівковій формі

Строк подання Звіту

Для покриття витрат на відрядження

До закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому працівник завершує відрядження ( п.п. «а» п.п. 170.9.2 ПКУ)

До закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження ( п.п. «а» п.п. 170.9.3 ПКУ)

Не пізніше 10 днів після закінчення відрядження (до 20 банківських днів* за наявності поважних причин) ( п.п. «б» п.п. 170.9.3 ПКУ)

Для вирішення виробничих (господарських) питань у відрядженні

До закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому працівник завершує відрядження ( п.п. «а» п.п. 170.9.2 ПКУ)

До закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження ( п.п. «а» п.п. 170.9.3 ПКУ)

Не пізніше 10 днів після закінчення відрядження (до 20 банківських днів* за наявності поважних причин) ( п.п. «б» п.п. 170.9.3 ПКУ)

Для виконання окремих цивільно-правових дій (вирішення виробничих (господарських) питань)

До закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, в якому працівник завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням і за рахунок роботодавця, який видав кошти під звіт ( п.п. «б» п.п. 170.9.2 ПКУ)

* Строк подання Звіту може бути продовжено роботодавцем для з’ясування питань про виявлені розбіжності між відповідними звітними документами.

Цікавий момент виникає при видачі авансу на відрядження в безготівковій формі шляхом перерахування на особисту (зарплатну) картку працівника. На нашу думку, у цьому випадку слід керуватися загальними строками подання Звіту, установленими п.п. 170.9.2 ПКУ. Тобто працівник зобов’язаний відзвітувати про кількість і напрямки використання грошових коштів до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому він завершує відрядження. Ґрунтується цей висновок на тому, що ПКУ не містить спеціальних норм, які встановлюють строки подання Звіту в разі перерахування грошових коштів на відрядження на особисту платіжну картку працівника.

Проте фіскали вважають інакше. На їх думку, дія п.п. 170.9.3 ПКУ поширюється як на випадки, коли у відрядженні використовується корпоративна платіжна картка, так і на випадки використання працівником особистої картки (див. лист ДПСУ від 06.02.2012 р. № 2292/6/23-50.0214, роз’яснення в категорії 109.14 БЗ*). У зв’язку з цим фіскали роблять, на наш погляд, помилковий висновок: якщо під час службового відрядження працівник отримував готівку із застосуванням особистого спеціального платіжного засобу, то він має подати Звіт до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження.

* База знань, розміщена на офіційному сайті ДФСУ: http://zir.minrd.gov.ua.

відрядження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті