(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 58
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
21/43
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 59

Документи для надання ПСП

ПСП застосовують тільки за одним місцем нарахування (виплати) зарплати ( п.п. 169.2.1 ПКУ). Місце застосування ПСП платник податків обирає самостійно шляхом подання заяви про обрання місця застосування ПСП (далі — заява про застосування ПСП). Таку заяву складають у довільній формі. Водночас фіскали рекомендують для зручності складати її за зразком, який було затверджено наказом ДПАУ від 30.09.2003 р. № 461*, але із зазначенням реквізитів, що відповідають нормам ПКУ (див. роз’яснення в підкатегорії 103.08.03 БЗ).

* Утратив чинність з 31.01.2011 р.

Якщо працівник претендує на отримання ПСП на дітей або на ПСП у підвищеному або максимальному розмірі, то разом із заявою про застосування ПСП він повинен надати роботодавцю підтвердні документи. Перелік таких документів установлено Порядком № 1227. Ви можете ознайомитися з ним у наступній таблиці.

Документи, необхідні для надання ПСП

№ з/п

Категорія платників податку

Документи, необхідні для надання ПСП

1

Будь-який платник податків, який отримує дохід у вигляді заробітної плати ( п.п. 169.1.1 ПКУ)

Заява про застосування ПСП

2

Платник податку, який утримує двох або більше дітей віком до 18 років ( п.п. 169.1.2 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податків постійно проживала до прибуття в Україну;

3) копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звернеться опікун чи піклувальник)

3

Одинока мати (батько), вдова (вдівець), опікун, піклувальник*, які мають дитину (дітей) віком до 18 років ( п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини у Книзі реєстрації актів цивільного стану, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну;

3) копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун чи піклувальник);

4) копія свідоцтва про шлюб і свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець);

5) копія паспорта

* Під одинокою матір’ю (батьком) чи опікуном, піклувальником розуміються особи, які на момент застосування ПСП, маючи дитину до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому відповідно до закону.

4

Особа, яка утримує дитину-інваліда віком до 18 років ( п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну;

3) копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун чи піклувальник);

4) копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини, або копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, виданого закладами та установами МОЗ*

* Періодичність надання відповідає встановленим МОЗ строкам перегляду таких документів.

5

Особа, віднесена до 1 або 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР за участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ( п.п. «в» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія посвідчення (дубліката посвідчення) установленого зразка:

— громадянина (громадянки), який (яка) постраждав (постраждала) внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 серії А з відбитком штампу «Перереєстровано» і записом про дату перереєстрації, а також вкладкою установленого зразка;

— учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 серії А з відбитком штампу «Перереєстровано» і записом про дату перереєстрації;

— громадянина (громадянки), евакуйованого (евакуйованої)
у 1986 році із зони відчуження, категорії 2 серії Б;

— громадянина (громадянки), який (яка) постійно проживав (проживала) в зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття рішення Уряду України про відселення (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 28.06.89 р. № 224), категорії 2 серії Б;

3) копія Грамоти Президії Верховної Ради УРСР за участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (для осіб, нагороджених такою грамотою)

6

Особа, яка є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом* ( п.п. «г» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) довідка з навчального закладу про те, що така особа дійсно навчається в цьому навчальному закладі та не отримує стипендії з бюджету

* ПСП не застосовують до заробітної плати, яку платник податків отримує протягом звітного податкового місяця одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, що виплачуються з бюджету ( п.п. 169.2.3 ПКУ).

7

Інваліди I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільга яким зазначена в п. 11 цієї таблиці ( п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність, або довідки до акта огляду МСЕК*

* Періодичність надання відповідає встановленим МОЗ строкам перегляду таких документів.

8

Особа, якій присуджена довічна стипендія як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів ( п.п. «д» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія акта Президента України про призначення зазначеної стипендії

9

Учасник бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону № 3551, крім осіб, визначених у п. 11 цієї таблиці ( п.п. «е» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами, або документи, що підтверджують участь у бойових діях у період після Другої світової війни

10

Платник податків, який є Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави або ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями «За відвагу» ( п.п. «а» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія орденської книжки Героя України, Героя Радянського Союзу або Героя Соціалістичної Праці або орденських книжок кавалерів орденів Слави або Трудової Слави трьох ступенів, або довідки або інші документи, що підтверджують присвоєння звання Героя України, Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагородження орденами Слави або Трудової Слави трьох ступенів і чотирма медалями «За відвагу»

11

Платник податків, який є учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом I і II груп з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551 ( п.п. «б» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами, або документи, що підтверджують участь у бойових діях під час (у період після) Другої світової війни;

3) копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність, або довідки до акта огляду МСЕК*;

4) документи, що підтверджують факт роботи в тилу під час Другої світової війни

* Періодичність надання відповідає встановленим МОЗ строкам перегляду таких документів.

12

Колишній в’язень концтаборів або особа, визнана репресованою чи реабілітованою ( п.п. «в» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) довідка, видана компетентними органами, або документи, що містять необхідні відомості про факт визнання особи репресованою чи реабілітованою

13

Колишній в’язень місць примусового утримання під час Другої світової війни ( п.п. «в» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія посвідчення жертви нацистських переслідувань

14

Особа, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками ( п.п. «г» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) копія посвідчення жертви нацистських переслідувань або довідки, видані компетентними органами, або документи, що містять необхідні відомості про факт насильницького вивезення з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, які перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками

15

Особа, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року ( п.п. «ґ» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1) заява про застосування ПСП;

2) документи, що містять необхідні відомості про факт перебування на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року

Зазначимо, що до заробітної плати держслужбовців ПСП застосовують без надання заяви про застосування ПСП, але з поданням підтвердних документів (за необхідності) для встановлення розміру пільги ( п.п. 169.2.3 ПКУ).

Також звертаємо увагу: щорічне подання заяви про застосування ПСП, якщо підстава для її застосування залишається незмінною, ПКУ не передбачене.

ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті