Нюанси бухобліку

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Як у бухобліку відображати нарахування та виплату компенсації за невикористану відпустку? Ганна

Створення резерву відпусток у бухобліку обов'язкове. Але не всі цей обов'язок виконують. Розглянемо обидва випадки.

Якщо на підприємстві створюється резерв відпусток. Тоді нарахування компенсації відображайте проводкою за дебетом субрахунку 471 «Забезпечення виплат відпусток» з кредитом субрахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою». Нарахування ЄСВ на суму компенсації — за дебетом субрахунку 471 «Забезпечення виплат відпусток» з кредитом субрахунку 651 «За розрахунками за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням».

Працівник при звільненні може або використати належні йому дні відпустки, або отримати грошову компенсацію. У деяких випадках компенсація за бажанням працівника виплачується й тоді, коли він продовжує трудові відносини з підприємством.

Коли підприємство створює резерв відпусток, воно враховує всіх працівників, які не використали свої відпустки. До їх числа потраплять і ті, хто, на жаль, вирішить звільнитися та отримати замість належних їм днів відпустки грошову компенсацію. Виходить, суми, що виплачуються як компенсація за невикористані дні відпустки, уже відображені у витратах підприємства при нарахуванні забезпечення на оплату відпусток. Саме тому в бухгалтерському обліку компенсацію треба відображати як звичайні відпускні (за дебетом субрахунку 471), щоб штучно не були завищені витрати підприємства.

Якщо резерв не створюється. Тоді витрати, пов’язані з нарахуванням компенсації за невикористані дні відпусток, відображайте залежно від місця роботи співробітника за дебетом рахунків: 15 «Капітальні інвестиції»; 23 «Виробництво»; 91 «Загальновиробничі витрати»; 92 «Адміністративні витрати»; 93 «Витрати на збут»; 94 «Інші витрати операційної діяльності».

Суми утриманих з компенсації ПДФО, ВЗ і ЄСВ відображайте в обліку за загальними правилами: за дебетом субрахунку 661 у кореспонденції з кредитом субрахунків 641, 642 і 651 відповідно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити