(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/41
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 58

Строк перебування у відрядженні

Наразі максимальні строки відрядження встановлено тільки для працівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Регулюють це питання Інструкція № 59 і постанова № 98. Що стосується відряджень працівників госпрозрахункових підприємств, то законодавчих обмежень щодо їх тривалості немає. Проте ми рекомендуємо застосовувати ті самі строки, що встановлені для бюджетників. Інакше направлення працівника в іншу адміністративно-територіальну одиницю для виконання службового завдання може бути розцінено контролюючими органами як переведення на роботу в іншу місцевість (ст. 120 КЗпП).

З максимальними строками для відряджень, установленими Інструкцією № 59 і постановою № 98, ви можете ознайомитися в таблиці на с. 44.

Максимальні строки перебування у відрядженні

Категорія працівників

Строк відрядження

Законодавча норма

Відрядження в межах України

Працівники органів державної влади, підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів

Не може перевищувати 30 календарних днів, крім випадків, зазначених нижче

Абзац другий п. 1 розд. ІІ Інструкції № 59; абзац перший п. 6 постанови № 98

Працівники, які направляються для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт

Не повинен перевищувати строк будівництва об’єктів

Абзац другий п. 6 постанови № 98

Працівники Державної аудиторської служби, її міжрегіональних територіальних органів, які направляються для проведення контрольних заходів

Не повинен перевищувати період проведення контрольних заходів

Абзац сьомий п. 6 постанови № 98

Військовослужбовці, направлені на навчання в системі перепідготовки, удосконалення, підвищення кваліфікації кадрів, на навчальні і підсумково-випускні збори слухачів заочних факультетів вищих військових навчальних закладів:

Абзац п’ятий п. 6 постанови № 98

— у загальному випадку

Не повинен перевищувати 90 днів

— за умови відшкодування фінансових витрат стороною, що приймає

Не повинен перевищувати 18 місяців

Військовослужбовці, особи рядового та начальницького складу і працівники, які починаючи з 14.04.2014 р. направляються в межах України для участі в антитерористичних операціях, здійснення заходів щодо забезпечення правопорядку на державному кордоні

Не повинен перевищувати період проведення зазначених заходів

Абзац дев’ятий п. 6 постанови № 98

Військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу та працівники, направлені для лікування та реабілітації у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), отриманим під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), та особи, які їх супроводжують

Не повинен перевищувати строку лікування та реабілітації

Абзац десятий п. 6 постанови № 98

Держслужбовці, які направляються у відрядження для запобігання або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також усунення інших обставин, що створили або можуть створити загрозу життю або умовам життєдіяльності людей

Не повинен перевищувати 1 рік

Абзац тринадцятий п. 6 постанови № 98

Відрядження за кордон

Працівники органів державної влади, підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів

Не може перевищувати 60 календарних днів, крім випадків, зазначених нижче

П. 1 розд. ІІІ Інструкції № 59; абзац перший п. 6 постанови № 98

Працівники, які направляються за кордон за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних, проектних, проектно-дослідницьких, будівельних, будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт, шефмонтажу та авторського нагляду під час будівництва, обслуговування і забезпечення функціонування національних експозицій на міжнародних виставках, проведення гастрольних та інших культурно-мистецьких заходів

Не повинен перевищувати 1 рік

Абзац третій п. 6 постанови № 98

Військовослужбовці, направлені на навчання в системі перепідготовки, удосконалення, підвищення кваліфікації кадрів, на навчальні та підсумково-випускні збори слухачів заочних факультетів вищих військових навчальних закладів:

Абзац п’ятий п. 6 постанови № 98

— у загальному випадку

Не повинен перевищувати 90 днів

— за умови відшкодування фінансових витрат стороною, що приймає

Не повинен перевищувати 18 місяців

Працівники авіаційних компаній, які направляються за кордон для виконання авіаційних перевезень пасажирів і вантажів у миротворчих місіях ООН згідно з контрактами між авіаційними компаніями України і ООН

Не повинен перевищувати 6 місяців

Абзац шостий п. 6 постанови № 98

Працівники, направлені у вищі навчальні заклади або наукові установи за кордоном з метою навчання або стажування

Строк навчання студентів і стажування (наукового стажування) аспірантів, ад’юнктів, докторантів, наукових (науково-педагогічних) працівників не повинен перевищувати 2 роки

Абзац восьмий п. 6 постанови № 98

Військовослужбовці, особи рядового та начальницького складу і працівники, направлені для лікування та реабілітації у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), отриманим під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення (здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням та/або припиненням терористичної діяльності), та особи, які їх супроводжують

Не повинен перевищувати строк лікування та реабілітації

Абзац десятий п. 6 постанови № 98

Посадові особи Держприкордонслужби і ДФСУ, які направляються за кордон для проведення контрольних заходів щодо вантажів гуманітарної допомоги, що надходять з території Російської Федерації до району проведення антитерористичної операції на території України

Не повинен перевищувати період проведення таких заходів

Абзац одинадцятий п. 6 постанови № 98

Держслужбовці, які направляються у відрядження для запобігання або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також усунення інших обставин, які створили або можуть створити загрозу життю або умовам життєдіяльності людей

Не повинен перевищувати 1 рік

Абзац тринадцятий п. 6 постанови № 98

Зверніть увагу: тривалість відрядження визначається з урахуванням (п. 4 розд. II Інструкції № 59):

— дня вибуття у відрядження і дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні;

— вихідних, святкових і неробочих днів, які припадають на період відрядження.

Дні тимчасової непрацездатності працівників не включаються до розрахунку строку перебування у відрядженні (абзац третій п. 9 розд. II Інструкції № 59).

Майте на увазі: якщо в госпрозрахункового підприємства все ж є необхідність відправити працівника у відрядження на триваліший строк, ніж установлений в Інструкції № 59 і постанові № 98, таку можливість слід прописати у внутрішньому документі підприємства, наприклад, у Положенні про службові відрядження.

відрядження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті