Розмір добових

В обраному У обране
Друк
Редактор Наталія Вороная і податковий експерт Наталія Чернишова
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2017/№ 58

Добові є понесеними у зв’язку з відрядженням витратами на харчування і фінансування інших власних потреб працівника. Вони не вимагають спеціального документального підтвердження.

Ані мінімального, ані максимального розміру добових для працівників небюджетної сфери чинне законодавство не встановлює. Але врахуйте: це не означає, що добові можна взагалі не виплачувати. Адже їх виплата є однією із соціальних гарантій відрядженим працівникам передбачених ст. 121 КЗпП.

Зважаючи на відсутність інших законодавчих актів, що визначають розмір добових, логічно керуватися найближчими за своїм змістом нормативними документами. Такою на сьогодні є постанова № 98. Саме її й може використовувати підприємство як орієнтир для визначення мінімальної суми добових. Таким чином рекомендує діяти Мінсоцполітики в листі від 21.12.2016 р. № 1732/0/101-16/28.

Нагадаємо: згідно з додатком 1 до постанови № 98 у разі відряджання територією України розмір добових становить 60 грн. на день. Для відряджень до інших держав добові встановлено диференційовано залежно від країни відряджання.

Що стосується максимальної суми, то, як ми вже зазначили, для госпрозрахункових підприємств немає жодних обмежень. Але! Виплачуючи працівнику добові, урахуйте: тільки визначену законодавством суму не обкладають ПДФО і ВЗ* (абзац п’ятий п.п. «а» п.п. 170.9.1 ПКУ). Про неоподатковуваний розмір добових див. у таблиці нижче.

* Нагадаємо: об’єкт обкладення ВЗ відповідає об’єкту оподаткування ПДФО (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Розмір добових, що не обкладаються ПДФО і ВЗ

Територія відрядження

Неоподатковуваний розмір добових

Неоподатковуваний розмір добових у 2017 році

У межах України

Не більше 0,1 розміру МЗП, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року в розрахунку за кожен календарний день відрядження

Не більше 320 грн.

За кордон

Не більше 80 євро за кожен календарний день такого відрядження*

Не більше 80 євро*

* За офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, у розрахунку за кожен такий день.

Теги добові
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити