Теми статей
Обрати теми

Чи потрібні первинні документи, щоб єдиноподатник підтвердив свій дохід?

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Липень, 2023/№ 55
Друк
ФОП на єдиному податку (гр. 3 без ПДВ) надає послуги. Оплата надходить безготівковим розрахунком. Чи потрібні документи, які підтверджують отримання доходу?

Основи обліку. Узагалі-то обов’язок підтверджувати облік доходів і витрат, зокрема первинними, а також іншими документами, пов’язаними з обчисленням та сплатою податків, ведення яких передбачене законодавством, установлено в п. 44.1 ПКУ, а строк їх зберігання — у п. 44.3 ПКУ. Ці загальні норми стосуються всіх платників.

Якщо ж дивитися на єдиноподатників, то для них ПКУ встановлює свої спеціальні правила. Згідно з п. 292.13 ПКУ єдиноподатковий дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ. А сам порядок ведення обліку єдиноподатниками встановлено в п. 296.1 ПКУ і для різних категорій ФОП він дещо відрізняється.

Так, якщо говорити про ФОП — платників ЄП:

— групи 1 та 2, а також 3, які не є платниками ПДВ (тобто ФОП, які обрати ставку 5 %, а також платники спецЄП), то вони облік ведуть у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі