Теми статей
Обрати теми

Звіт про заброньованих: кому подавати?

Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань
Ви забронювали працівників?! Супер! А чи чули ви про щоквартальний звіт про заброньованих? А чи знаєте, що його далеко не всі подають, хто заморочився з бронюванням? Приєднуйтесь до розмови. Говоримо про звіт про заброньованих.

Хто подає?

Відповідь на запитання: «хто подає?» залежить від того, як бронювали працівників. Пунктом 1 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76), встановлено, що роботодавці мають можливість забронювати працівників:

варіант 1за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі — списки), погодженими Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки), в паперовій та/або електронній формі. У такому випадку керуємося Порядком № 76;

або

варіант 2за допомогою порталу Дія в електронній формі відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, затвердженого постановою КМУ від 05.06.2024 № 650 (далі — Порядок № 650).

Звіт про чисельність військовозобов’язаних подають підприємства, які бронювали працівників за списками згідно з Порядком № 76. Про працівників, заброньованих через Дію, не звітуємо

На це звертає увагу Мінекономіки в листі від 29.08.2024 № 2704-20/64638-09.

Чому так? Бо вимога про подання звітності за працівників, заброньованих згідно з Порядком № 76, прямо прописана в його п. 14. А ось Порядок № 650 аналогічних вимог не містить.

Ви бронювали за списками? Тоді подальша інформація саме для вас.

Форма та строки

Звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані за списками, складають щокварталу станом на 1-ше число місяця, що настає за звітним кварталом. Тобто звітність за IІІ квартал 2024 року потрібно подавати щодо всіх військовозобов’язаних, які заброньовані за списками станом на 1 жовтня 2024 року.

До цього звіту включаємо зведені показники за підприємством та за підпорядкованими йому структурними підрозділами і філіями незалежно від їх місцезнаходження.

Строки та форми звітності залежно від суб’єкта, який має її подавати, наведені в п. 16 Порядку № 76. Підприємства, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також критично важливі підприємства складають звіт про заброньованих за формою, наведеною в додатку 6 до Порядку № 76.

Звіт слід подати до 10-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, тим самим органам, яким подавали списки для погодження

Ще раз акцентуємо вашу увагу: якщо ви бронювали одних працівників за списками, а інших через Дію, то останні не мають потрапити до звіту. Підтвердження цьому знаходимо в примітці 3 до звіту, де зазначено, що у графі «Чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані» зазначають чисельність військовозобов’язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного. Ті, хто бронювався через Дію, такого витягу не мають.

Висновки

  • Звіт про чисельність військовозобов’язаних подають підприємства, які бронювали працівників за списками згідно з Порядком № 76.
  • Підприємства складають звіт за формою, наведеною в додатку 6 до Порядку № 76.
  • Звіт за IІІ квартал 2024 року потрібно подати до 10 жовтня щодо всіх військовозобов’язаних, які заброньовані за списками станом на 1 жовтня 2024 року.
  • Про працівників, заброньованих через Дію, не звітуємо.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі