10.04.2025
Самі фіскали не поспішають розкривати свої карти. У роз’ясненні ДПСУ від 02.04.2025 сказано лише, що з 1 березня поточного року ДПС отримує із Системи обліку даних РРО (СОД РРО) інформацію щодо:
— громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації;
— фізичних осіб — підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків.
Лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч таких платників податків і громадян. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО.
На жаль, як саме працює цей, за словами податківців, новий інструмент контролю за онлайн-продажами і в чому полягає його новизна, вони не пояснюють. Однак дата 01.03.2025, що згадується в цьому роз’ясненні, наводить на певні думки, якими ми готові з вами поділитися.
З усіма нормотворчими перипетіями цього оновлення ми знайомили вас майже в реальному часі (див. статті «Нові реквізити фіскального чека РРО/ПРРО: вже з 1 січня?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 102, «Нові реквізити фіскального чека РРО/ПРРО відтермінували до 1 березня» // «Податки & бухоблік», 2025, № 3 та «Нові обов’язкові реквізити чека РРО / ПРРО» // «Податки & бухоблік», 2025, № 14). При цьому основну увагу зосередили на змінах, яких зазнав фіскальний касовий чек на товари (послуги) за ф. № ФКЧ-1. Бо саме його в переважній більшості випадків мають формувати користувачі РРО/ПРРО, що працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.