Адміністративне оскарження рішень податківців Якщо податківці в результаті проведеної ними перевірки виявили, як їм здається, порушення, вони мали спочатку скласти акт перевірки, а вже на його основі податкове повідомлення-рішення (ППР). Якщо платник податку не погоджується з таким рішенням, то він може оскаржити його або в адміністративному, або в судовому порядку. Ці дії приховують безліч питань та неврегульованих моментів. Про те, як платник податку може скористатися кожним із цих видів оскарження рішень контролерів, ми й поговоримо сьогодні. А розпочнемо нашу розмову із загальних правил адміноскарження рішень.
Правила складання і подання адмінскарги Для оскарження рішення податківців платник податку має подати до контролюючого органу скаргу. Скаргу на рішення контролерів слід оформляти не будь-як, а із дотриманням певних правил. Про те, що це за правила і які наслідки оформлення скарги з ігноруванням цих правил, ми і поговоримо далі.
Заперечення на акт податкової перевірки: як подати правильно? Подавати чи не подавати заперечення на акт за результатами перевірки… Якщо ви сумніваєтеся, то ця стаття стане вам у пригоді. Розкажемо, коли і для чого варто подавати заперечення на акт та як це зробити без помилок. Згадаємо обов’язково про ризики (спойлер: так, вони є). Також надамо орієнтовний зразок заперечень.
Адміноскарження рішення про відмову в реєстрації ПН/РК та ризиковості платника ПДВ Процедура адміноскарження рішень податківців, пов’язаних із відмовою у реєстрації ПН/РК та оскарження ризикового статусу, відбувається за трохи іншим порядком, ніж оскарження решти рішень податківців. Коротко пробіжимося по основних правилах такого оскарження.
Подаємо позов на рішення податківців: інструкція для бухгалтера Позов до суду проти ДПС — це не страшно, якщо знаєш процедуру. У статті розповідаємо, як підготувати позов про оскарження ППР або ЄСВ-вимоги: куди подати, як сформулювати вимоги, які строки для цього та як обрати вигідніший спосіб подання, аби заощадити на судовому зборі. Інформація однаково корисна як для юридичних осіб, так і для ФОП.
Оскаржуємо у суді відмову у реєстрації податкової накладної або ризиковість платника Якщо податківці відмовили в реєстрації ПН/РК або визнали вас ризиковим — це ще не вирок. І навіть коли адміністративна скарга щодо таких рішень не допомогла. Усе тому, що ви можете звернутися до суду. А у цій статті ми надамо чіткі інструкції щодо вибору суду, розрахунку судового збору та формулювання позовних вимог для успішного оскарження. Така собі шпаргалка з актуальною інформацією.
Строки сплати податків, визначених у ППР Не кожна перевірка податківців завершується винесенням податкового повідомлення-рішення (ППР). Але якщо ППР все ж таки складено, в ньому, як правило, вказують суму донарахованих податків і штрафів. Далі з’ясуємо, в які строки їх слід сплатити.
Оскарження ППР у суді: як «розузгодити» податковий борг За результатами документальної перевірки підприємству донарахували податок на прибуток. Донараховану суму вчасно не сплатили, однак потім оскаржили її в суді. Чи треба сплачувати донарахований податок? Якщо цю суму сплатити, а суд прийме рішення на користь платника, чи доведеться окремо оскаржувати штраф за несвоєчасну сплату за п. 124.1 ПКУ?
А чи треба оскаржувати ППР? Якщо платник винен без вини, бо привід для донарахувань податку фіскали взяли зі стелі, то, звісно, треба. В такому разі навряд чи буде правильно без оскарження заплатити не тільки податок, а ще й чималі штрафи… Однак відповідь на наше запитання може бути й протилежною. Кому й коли вигідно не зв’язуватися з процедурою оскарження, читайте в статті.
Оскаржуємо податкову вимогу Чи можна оскаржити податкову вимогу? Якщо так, то який порядок оскарження — судовий чи адміністративний слід використовувати?