Загальні правила. Ще з початку введення ВС у ПКУ з’явився п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ, яким введено заборону на виправлення помилок, допущених у деяких раніше поданих деклараціях з ПДВ.
А саме цей підпункт
забороняє всім платникам ПДВ тимчасово, до припинення ВС, подавати уточнюючі розрахунки за періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування бюджетного відшкодування
Отже, п. 69.1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ не забороняє взагалі подавати уточнюючі розрахунки (УР) до ПДВ-декларацій, він забороняє це робити, тільки якщо виправлення стосується:
— декларацій певного періоду, а саме довоєнного періоду (поданих за січень 2022 і більш ранні періоди);
— тільки певних помилок, а саме: тих, при виправленні яких зменшуються задекларовані податкові зобов’язання з ПДВ та заявляється бюджетне відшкодування (БВ).
Таким чином, якщо платник ПДВ допустив помилку у раніше поданій декларації з ПДВ і така помилка призвела до заниження податкових зобов’язань з ПДВ чи до завищення або заниження раніше задекларованого від’ємного значення у ПДВ-декларації, то виправляти такі помилки шляхом подання УР можна. Причому період, за який подана декларація з ПДВ, у якій була допущена помилка (воєнний чи довоєнний), значення не має.
Коротко пробіжимося тими рядками декларації, щодо яких існує особливість виправлення під час ВС. До уваги братимемо рядки саме розд. III декларації з ПДВ. Адже саме у цьому розділі можна заявити БВ і підкоригувати суму податкових зобов’язань до сплати.