Теми статей
Обрати теми

Чи підійде для розблокування податкової накладної непідписаний замовником акт?

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Бухгалтери часто цікавляться таким питанням: чи можна подати як один із розблокувальних документів непідписаний замовником акт виконаних робіт, на підставі якого було складено зупинену податкову накладну (ПН)? Або ж потрібно почекати, поки виконавець утрясе питання із замовником, і вже тоді подати податківцям підписаний обома сторонами акт? Розглянемо детально.

Акт без підпису замовника — юридична сторона

За нормами ч. 4 ст. 882 ЦКУ передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляють актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це зазначають в акті. Тоді такий акт підписує друга сторона.

Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний недійсним тільки судом. І то лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими (ч. 4 ст. 882 ЦКУ).

Зважаючи на це, якщо замовник відмовився підписати акт, підрядник (виконавець) повинен вказати про це в акті. Тоді такий

акт, підписаний однією стороною, вважається дійсним. А за відсутності підпису замовника недійсним його може визнати виключно суд

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі