Коли можливий симбіоз. По-перше, треба розібратися: чи можливо на такій системі оподаткування аграрію виробляти та продавати електроенергію?
Нагадаємо, що електроенергія (у т. ч. вироблена з альтернативних джерел) є підакцизним товаром (п. 215.1, п.п. 215.3.9 ПКУ).
А платниками сільгоспЄП не можуть бути суб’єкти господарювання, які займаються видами діяльності, що перелічені у п. 291.51 ПКУ. Серед таких видів діяльності є діяльність з виробництва підакцизних товарів (п.п. 291.51.2 ПКУ). Виняток становить тільки виробництво енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 % доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання).
У нашому випадку платник сільгоспЄП має намір виробляти електроенергію (підакцизний товар), використовуючи саме сонячну електростанцію, тобто використовуючи для виробництва відновлювальне джерело енергії — сонячне світло. А отже, в цьому випадку
платник сільгоспЄП має повне право виробляти електроенергію, але тільки якщо дохід від реалізації такої електроенергії не перевищуватиме 25 % його загального доходу