Теми статей
Обрати теми

Вклад до статутного капіталу ТОВ: ліпше коштами чи майном?

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Підприємство планує придбати дороговартісний обʼєкт і оприбуткувати його на баланс як основні засоби. В цілях оподаткування як краще вчинити: внести кошти в статутний капітал (СК), а потім придбавати такий об’єкт від імені ТОВ, чи придбати його спочатку на фізособу — учасника і після цього внести в СК? Чи впливає порядок придбання на процес оприбуткування об’єкта на баланс та нарахування амортизації?

По суті, в запитанні йдеться про такий класичний спосіб фінансування підприємства, як збільшення статутного капіталу. Для підприємства це вигідно тому, що повертати отримане не доведеться (крім виходу учасника або ліквідації підприємства). До того ж

отримання додаткового вкладу в СК зазвичай не призводить до жодних податкових наслідків

Тож нам залишається оцінити переваги й недоліки таких двох варіантів практичної реалізації цього способу, як унесення засновником в СК:

1) грошових коштів для придбання основних засобів (ОЗ)

і

2) майна, зокрема ОЗ.

А почнемо з того, що має передувати безпосередньому внесенню грошей чи майна в СК.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі