Теми статей
Обрати теми

Минулорічні ПДВ-помилки зачепили коефіцієнт розподілу: виправляти грудень не потрібно

Войтенко Тетяна, податковий експерт
За матеріалами категорії 101.25 Бази знань

zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43385

ВИСНОВОК ДОКУМЕНТА

Якщо в поточному році було подано уточнюючі розрахунки (УР) за попередні звітні періоди, які вплинули на розрахунок коефіцієнта розподілу (ЧВ), то УР до ПДВ-декларації за грудень подавати не слід.

Показники таких УР враховуватимуться у декларації за грудень року подання, незалежно від того, який звітний період у них уточнювався, — поточного року чи минулих років

Платники ПДВ, які здійснюють одночасно і оподатковувані, і неоподатковувані ПДВ-операції, повинні розподіляти ПДВ за правилами ст. 199 ПКУ, а наприкінці календарного року (у декларації за грудень) — проводити перерахунок цього розподілу. Докладно про ПДВ-перерахунок читайте у тематичному номері «Перерахунок ПДВ за 2024» // «Податки & бухоблік», 2025, № 1-2.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі