Теми статей
Обрати теми

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи

Редакція ПК
Наказ від 05.07.2012 р. № 582

Спільне є спільне, своє є своє: ДПСУ про оподаткування прибутку від спільної діяльності

Затверджена наказом Державної податкової служби України від 05.07.2012 р. № 582

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи

 

У консультації використовуються такі скорочення:

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI — Кодекс.

Оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи визначається пунктом 153.14 статті 153 Кодексу.

Відповідно до підпункту 153.14.1 пункту 153.14 статті 153 Кодексу спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (п.п. 153.14.2 п. 153.14 ст. 153 Кодексу).

Згідно з підпунктом 153.14.3 пункту 153.14 статті 153 Кодексу виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до/або під час такої виплати.

Запитання.  Чи включаються до складу доходів учасника договору про спільну діяльність прибуток, отриманий таким учасником при розподілі суми прибутку від спільної діяльності між учасниками договору?

Відповідь.  Ураховуючи, що прибуток від спільної діяльності оподатковується до або під час його виплати учасникам такої спільної діяльності, такий прибуток повторно не оподатковується і не включається до складу доходів учасників спільної діяльності.

 

Заступник директора Департаменту оподаткування юридичних осіб
 — начальник Управління адміністрування податку
 на прибуток та податкових платежів
Н. В. Хоцянівська

 

Коментар редакції

У консультації, що коментується, податківці прийняли гуманну по відношенню до платників податку на прибуток і цілком логічну позицію, вказавши, що прибуток від спільної діяльності не оподатковується повторно в обліку учасників спільної діяльності.

Зазначимо, що раніше ДПСУ дотримувалась протилежної думки, про що зазначала в одній із відповідей у ЄБПЗ, наполягаючи на подвійному оподаткуванні прибутків від спільної діяльності: в обліку спільної діяльності (учасником, уповноваженим вести облік спільної діяльності) та в окремому обліку кожного з учасників, між якими розподілено прибуток від спільної діяльності. З 01.07.2012 р. ця відповідь не діє.

Попередню свою позицію ДПСУ аргументував п.п. 135.5.15 ПК, згідно з яким інші доходи платника податку за звітний податковий період уключаються до складу (вибачте, за тавтологію) інших доходів. Ті ж, у свою чергу, враховуються при визначенні оподаткованого прибутку платника податку.

Навряд чи до такої ситуації можна застосувати норми п. 135.3 ПК, згідно з яким суми, відображені у складі доходів платника податку, не підлягають повторному включенню до складу його доходів. Проте сам принцип один і той же: незважаючи на те, відображено прибуток в обліку спільної діяльності чи в окремому обліку кожного з платників податку, подвійне оподаткування одних і тих же сум не має права на життя.

Юрій Товстоп’ят

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі