Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Сто: безготівкові розрахунки. чи потрібний торговий патент?

Редакція ПК
Податковий кодекс Червень, 2013/№ 11
Друк
Відповідь на запитання

СТО: БЕЗГОТІВКОВІ РОЗРАХУНКИ. ЧИ ПОТРІБНИЙ ТОРГОВИЙ ПАТЕНТ?

Чи потрібно придбавати торговий патент підприємству на загальній системі оподаткування, що займається організацією та проведенням технічного обслуговування автомобілів (СТО), якщо клієнти розраховуються тільки в безготівковій формі?

 

Так, потрібно. Згідно з  п.п. 267.1.1 ПК платниками збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності є суб’єкти господарювання (юрособи та фізособи-підприємці), їх відокремлені підрозділи, які одержують торгові патенти та здійснюють такі види підприємницької діяльності, як:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним КМУ;

в) торгівля валютними цінностями в пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

У запитанні йдеться про послуги, тому варто навести визначення цього поняття: платні послуги для цілей розд. XII ПК — це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, уключаючи платіжні картки (п.п. 14.1.151 ПК).

Перелік платних побутових послуг , для надання яких необхідно придбавати торговий патент, затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1258. У ньому є такий вид діяльності — технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням, із зазначенням кодів видів послуг відповідно до галузевого класифікатора ДК 201-01-2001 «Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування».

Отже, вид діяльності, яким ви займаєтеся, наведено в Переліку платних побутових послуг, здійснення яких вимагає придбання патенту. При цьому форми розрахунків з клієнтами в цьому випадку не мають визначального значення, оскільки із самого визначення платних послуг можна зробити висновок, що оплата готівкою — це не виключна форма розрахунків за такі послуги. Також і податкові органи звертали увагу на те, що торговий патент необхідно придбавати незалежно від того, яким чином проводяться розрахунки за надані побутові послуги (див. роз’яснення в розділі 120.01 ЄБПЗ, а також «ВПСУ», 2011, № 8, с. 24). Виходить, що без патенту вам не обійтися.

 

Тетяна Крилова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі