Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

З першого робочого, але не з першого календарного: розраховуємо лікарняні, декретні, відпускні

Ушакова Лілія
Податковий кодекс Жовтень, 2014/№ 19
Друк
Працівника прийнято на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого числа місяця (перший день припадає на вихідний). Місяць працівник відпрацював повністю. Чи включається такий місяць до розрахункового періоду, за який визначаються суми лікарняних, декретних та відпускних?

Почнемо з теорії. Правила розрахунку середньої зарплати для оплати періоду тимчасової непрацездатності і відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами визначені Порядком № 1266*, а відпускних — Порядком № 100**. Причому право давати роз’яснення щодо застосування обох Порядків КМУ надав Мінсоцполітики (раніше — Мінпраці).

У загальному випадку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для визначення суми:

— лікарняних і допомоги по вагітності та пологах, є останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (п. 4 Порядку № 1266);

— відпускних, — останні 12 календарних місяців роботи (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю надання відпустки (абз. 1 п. 2 Порядку № 100).

Як бачите, у наведених нормах обох Порядків є «прив’язка» до 1-го числа місяця. Проте, на думку Мінсоцполітики (пам’ятаєте, це відомство має право нам із вами роз’яснювати, як користуватися Порядками № 1266 і № 100), тільки при розрахунку лікарняних місяць, у якому працівника було прийнято на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого календарного дня, не можна включати до розрахункового періоду (див. листи Мінпраці від 19.10.2007 р. № 595/020/99-07, від 16.12.2008 р. № 621/18/99-08.

При визначенні розрахункового періоду, за який здійснюють обчислення середньої зарплати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах та відпускних, перший місяць роботи на підприємстві може увійти до розрахункового періоду, якщо він відпрацьований працівником повністю (див., зокрема, лист Мінпраці від 12.03.2010 р. № 2515/0/14-10/18).

Приклад. Працівницю прийнято на роботу з 3 лютого 2014 року. Припустимо, що в серпні 2014 року вона: а) захворіла; б) іде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; в) іде у щорічну відпустку. На підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями — субота, неділя.

 

День прийняття на роботу (3 лютого 2014 року) є першим робочим днем цього місяця (1 і 2 лютого 2014 року — вихідні дні на підприємстві).

Розрахунковим періодом для обчислення суми:

— оплати днів тимчасової непрацездатності (варіант «а») буде березень — липень 2014 року. Лютий 2014 року виключаємо з розрахункового періоду;

— допомоги по вагітності та пологах і відпускних (варіанти «б» і «в») — лютий — липень 2014 року.

 

Важливо! Розрахунок середньоденної заробітної плати для оплати періоду щорічної відпустки та відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами слід здійснювати в календарних днях. І якщо до розрахункового періоду увійшов місяць, у якому працівника було прийнято на роботу не з першого календарного дня, але з першого робочого (місяць відпрацьований повністю) (у прикладі — лютий 2014 року), то при підрахунку кількості календарних днів у розрахунковому періоді потрібно такий місяць ураховувати як повний. Тобто в розрахунку кількості календарних днів у розрахунковому періоді необхідно враховувати 28 календарних днів лютого 2014 року (з 1-го по 28-й, а не з 3-го по 28-й день місяця).

* Тут і далі — Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

** Тут і далі — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі