Теми статей
Обрати теми

Щодо нарахування внесків за новим страховим тарифом

Редакція ОП
Лист від 16.01.2009 р. № 96-09

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

Щодо нарахування внесків за новим страховим тарифом

Лист від 16.01.2009 р. № 96-09

(витяг)

 

<...>

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві повідомляє, що з 13 січня 2009 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25 грудня 2008 року № 799-VI, яким унесено зміни до статті 1 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та яким зменшено страхові тарифи відповідно до класу професійного ризику на 0,1 відсотка.

Розміри страхових тарифів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, відповідно до класів професійного ризику виробництва з 13.01.2009 р. надруковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 13.01.2009 р. № 3 (3909).

При поданні Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2008 р. необхідно надавати оригінал Повідомлення про взяття на облік та отримати новий розмір страхового тарифу.

Страхувальникам, які вже подали Розрахункову відомість за 2008 рік, необхідно в місячний термін з дня набрання чинності Законом отримати в районних відділах за місцезнаходженням повідомлення про новий розмір страхового тарифу відповідно до класу професійного ризику виробництва.

Страхові внески за січень 2009 року нараховуються:

— до 12.01.2009 р. включно — за попереднім страховим тарифом;

— а з 13.01.2009 р. — за новим страховим тарифом.

<...>

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

Внески до Фонду від нещасних випадків — за новими страховими тарифами

 

Про те, що з 13.01.2009 р. зменшилися ставки внесків до Фонду від нещасних випадків, ми вже писали у статті «Антикризові заходи у сфері соціального страхування» (див. «Оплата праці», 2009, № 2 (14), с. 16). Така зміна пов’язана з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008 р. № 799-VI (далі — Закон № 799).

Повідомлення про нові розміри страхових тарифів страхувальники вже мали отримати в районних відділах Фонду від нещасних випадків за своїм місцезнаходженням. (Нові розміри страхових тарифів залежно від присвоєного класу професійного ризику виробництва ми наводили в зазначеній статті.)

Окремо зауважимо, що страховий тариф до Фонду від нещасного випадку для бюджетних установ та організацій не змінився. Як і раніше, він становить 0,2 % фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

У листі, що коментується, Фонд від нещасних випадків звертає увагу на особливість нарахування страхових внесків для тих страхувальників, яким установлено новий розмір страхового тарифу. За аналогією з порядком нарахування внесків до Фонду на випадок безробіття та внесків до Фонду з тимчасової втрати працездатності страхові внески до Фонду від нещасних випадків за січень 2009 року нараховуються з:

— 1 по 12 січня 2009 року (включно) — за старими страховими тарифами;

— 13 по 31 січня 2009 року — за новими страховими тарифами.

 

Олена ПАВЛЕНКО, головний редактор

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі