Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Жовтень, 2009/№ 19
Постанова від 26.08.2009 р. № 910

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П

ро затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України

Постанова від 26.08.2009 р. № 910

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України, що додається.

2. Виплату надбавки за вислугу років здійснювати починаючи

з 1 січня 2010 р. за рахунок коштів державного бюджету в межах фонду оплати праці працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України, затвердженого за відповідний рік.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенко

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 р. № 910

Порядок виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України

 

1. Надбавка за вислугу років установлюється посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України залежно від стажу роботи у такому розмірі:

 

Стаж роботи

Розмір щомісячної надбавки до посадового окладу, відсотків

Понад 3 роки

10

Понад 10 років

20

Понад 20 років

30

 

2. Надбавка за вислугу років виплачується посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України, до яких належать головні державні санітарні лікарі та їх заступники, лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи, лікарі-бактеріологи, лікарі-вірусологи, лікарі-паразитологи, лікарі-дезінфекціоністи, лікарі-санологи, біологи, ентомологи, лаборанти з вищою освітою, помічники лікарів, фельдшери-лаборанти (лаборанти), медичні сестри, інструктори, крім тих, що мають право на виплату надбавки за тривалість безперервної роботи.

3.

До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається:

час роботи в державній санітарно-епідеміологічній службі України, відповідних закладах СРСР та союзних республік СРСР;

час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, або коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний) — не більш як до досягнення дитиною 16-річного віку;

час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював посадовою особою в державній санітарно-епідеміологічній службі України;

час строкової військової служби, якщо працівник до призиву на військову службу працював на посадах, визначених у пункті 2 цього Порядку, в державній санітарно-епідеміологічній службі України та протягом трьох місяців після звільнення з військової служби (без урахування часу проїзду на постійне місце проживання) був прийнятий на роботу на одну із зазначених посад в державній санітарно-епідеміологічній службі України;

час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

4. Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є

трудова книжка або інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи.

5. Надбавка за вислугу років в державній санітарно-епідеміологічній службі України

обчислюється виходячи з посадового окладу працівника без урахування інших надбавок і доплат.

6. Надбавка за вислугу років виплачується посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України щомісяця за фактично відпрацьований час у межах коштів, передбачених на оплату праці за основним місцем роботи.

7. У разі коли працівник тимчасово заміщує відсутнього працівника, надбавка за вислугу років обчислюється виходячи з посадового окладу за основною посадою (місцем роботи).

8. Встановлення надбавки за вислугу років або зміна її розміру проводиться з початку місяця, що настає за місяцем роботи, в якому виникло таке право.

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

З 1 СІЧНЯ 2010 РОКУ ПРАЦІВНИКАМ САНЕПІДСЛУЖБИ ВИПЛАЧУВАТИМЕТЬСЯ НАДБАВКА ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ

 

Кабмін установив для посадових осіб санітарно-епідеміологічної служби надбавку за вислугу років. Відразу зауважимо: оскільки така надбавка виплачуватиметься з початку 2010 року, то вже сьогодні необхідно потурбуватися про планування таких витрат у складі фонду оплати праці на майбутній рік .

Зупинимося на деяких нормах постанови, що коментується, які необхідно взяти до уваги.

1. Категорії працівників санітарно-епідеміологічної служби, які мають право на отримання надбавки за вислугу років, зазначено в п. 2 Порядку.

2. Надбавка за вислугу років установлюється залежно від стажу роботи (п. 1 Порядку). При цьому періоди роботи, що зараховуються до стажу роботи для встановлення такої надбавки, чітко визначено. Їх перелік наведено в п. 3 Порядку. У загальному випадку наявність стажу підтверджують записи у трудовій книжці працівника.

3. При розрахунку такої надбавки береться до уваги безпосередньо посадовий оклад працівника. Інші надбавки й доплати, що отримує працівник, у розрахунку участі не беруть.

4. Як зазначено в п. 6 Порядку, надбавка за вислугу років виплачується за основним місцем роботи працівника санітарно-епідеміологічної служби.

Також необхідно враховувати, що встановлення надбавки за вислугу років може вплинути на порядок проведення індексації заробітної плати працівників санітарно-епідеміологічної служби. Це випливає з того, що така виплата є постійною та включається до загального доходу, який підлягає індексації. Тому січень 2010 року може стати для деяких працівників новою точкою відліку — базовим місяцем. У такому випадку при визначенні базового місяця слід керуватися загальними правилами проведення індексації. У цьому вам допоможуть наші консультації щодо проведення індексації, які щомісяця публікуються на сторінках газети.

 

Олена ПАВЛЕНКО, головний редактор

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд