Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Вересень, 2009/№ 18
Постанова від 03.08.2009 р. № 19-1

Правління Пенсійного фонду України

П

ро внесення змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

Постанова від 03.08.2009 р. № 19-1

(витяг)

 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року», пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 № 1261, правління Пенсійного фонду України постановляє:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (із змінами), що додаються.

<...>

4. Ця постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

Голова правління О. Зарудний

 

 

Затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 03.08.2009 р. № 19-1

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.09.2009 р. за № 825/16841

Зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України

 

1. У пункті 9.3:

1.1. Підпункт 9.3.2 викласти у такій редакції:

«9.3.2. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається

штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення за формою згідно з

додатком 14.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період».

1.2. Підпункт 9.3.5 доповнити новим абзацом такого змісту:

«

До 31 грудня 2010 року рішення про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, приймається лише у разі невиконання страхувальником розпорядчого документа про усунення порушень протягом 30 днів від дня його одержання.».

2. Додаток 14 до Інструкції викласти у такій редакції*:

*Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду

не публікується. —
Прим. ред.

<...>

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

Чергові зміни в «пенсійній» Інструкції

 

Постановою, що коментується, унесено чергові зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1 (далі — Інструкція). Зупинимося на найважливіших нововведеннях.

По-перше

, Інструкцію приведено у відповідність до профільного закону — Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Нагадаємо, що Законом України від 03.05.2009 р. № 1074-VI** (набрав чинності 11.06.2009 р.) до Закону № 1058 унесено зміни, згідно з якими

розмір штрафів, що може застосовуватися до страхувальників відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058, зменшено. З цієї дати за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками чи територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум. До внесення змін відсоток штрафу залежав від строку затримки сплати: до 30 календарних днів — 10 %; до 90 днів — 20 %; понад 90 днів — 50 %.

** Опубліковано в газеті «Оплата праці», 2009, № 12, с. 4 — 5.

Тепер і згідно з Інструкцією штраф за несплату (несвоєчасну сплату) внесків становить 10 % своєчасно не сплачених сум. Рішення про застосування фінансових санкцій оформляється за новою формою додатка 14 (викладеного в новій редакції). При цьому розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунка платника.

По-друге

, Інструкцію доповнено новою нормою, відповідно до якої до 31.12.2010 р. фінансові санкції за надання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, застосовуватимуться тільки в разі невиконання страхувальником вимог розпорядчого документа про усунення порушень протягом 30 днів з дня його отримання.

Слід нагадати, що відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за надання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, на страхувальника накладається

штраф у розмірі 10 нмдг (170 грн.). У разі повторного порушення протягом року до страхувальника застосовується штраф у розмірі 20 нмдг (340 грн.) — див. консультацію фахівця Пенсійного фонду в газеті «Оплата праці», 2009, № 11, с. 26.

Таким чином, нова норма дозволить уникнути штрафу за виявлення недостовірних відомостей, зазначених у системі персоніфікованого обліку, але тільки в разі, якщо страхувальник протягом 30 днів від дня отримання розпорядчого документа про усунення такого порушення виправить таку помилку.

Нагадаємо, що механізм виправлення помилок у такому разі регламентується п.п. 5 п. 1.3 Порядку формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. № 7-6.

Так, якщо виявлено недостовірні відомості про застраховану особу в поданій раніше персоніфікованій звітності (за будь-який період), то таку помилку слід виправити шляхом подання коригувальних документів. При цьому індивідуальні відомості про застраховану особу подаються з позначкою «

Коригуюча». На їх підставі провадиться технологічна заміна недостовірних відомостей на нові, подані страхувальником.

Постанова, що коментується, набере чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опубліковано).

 

Олена ПАВЛЕНКО, головний редактор

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити